Wisła Kraków pokonała w meczu drugiej kolejki Lotto Ekstraklasy legnicką Miedź 2:1. Krakowska ekipa zaliczyła tym samym drugie w historii zwycięstwo w spotkaniu ligowym nad ekipą z Dolnego Śląska.

Po zremisowanym przed tygodniem starciu z Arką Gdynia w piątkowy wieczór „Biała Gwiazda” miała jeden cel, którym było zwycięstwo. Zadanie jednak nie było łatwe, bo na drodze krakowskiej ekipy stanęła drużyna, która była wielką niewiadomą.

W pierwszych piętnastu minutach wiślacy sprawiali wrażenie, jakby uczyli się swojego rywala. Gdy tylko po piętnastu minutach rozszyfrowali, jaki styl prezentuje beniaminek polskiej ekstraklasy, to zdecydowanie prowadzili swoją grę, prezentując nierzadko niekonwencjonalne zagrania.

Wynik spotkania został odkorkowany w 43. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Zdenek Ondrasek. Czech dobił strzał Marcina Wasilewskiego, który został obroniony przez Łukasza Sapelę. Przy próbie popularnego „Kobry” golkiper gości był już bez szans.

Tuż po zmianie stron swoje debiutanckie trafienie w Wiśle zaliczył z kolei Dawid Kort. Były zawodnik Pogoni Szczecin wykorzystał świetną kontrę krakowskiej ekipy. Podanie w kierunku Korta zaliczył Patryk Małecki, z kolei sprowadzony tego lata do Wisły zawodnik nie miał kłopotu ze zdobyciem bramki na 2:0 dla „Białej Gwiazdy”.

Gdy wydawało się, że w piątkowy wieczór Wiśle nie może stać się nic złego, to po przewinieniu w 68. minucie Macieja Sadloka na jednym z rywali we własnym polu karnym, sędzia podyktował rzut karny. Stały fragment gry na gola zamienił Marquitos i tablica wynikowa wyświetlała wynik 2:1.

Chociaż w 75. minucie po kolejnym kontrataku przedstawiciele 13-krotnych mistrzów Polski mogli strzelić kolejnego gola, to swojej szansy nie wykorzystał Rafał Boguski, którego próba została zablokowana i ostatecznie rezultat spotkania nie uległ zmianie.

Wisła Kraków – Miedź Legnica 2:1 (1:0)

1:0 Zdenek Ondrasek 43 min
2:0 Dawid Kort 49 min
2:1 Marquitos 69 min (k.)

żółte kartki: Bartkowski, Basha, Jesus Imaz, Sadlok (Wisła), Santana, Augustyniak, Marquitos (Miedź)

Wisła: Buchalik – Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak, Basha, Kort (87 min Wojtkowski), Boguski (83 min Kostal), Jesus Imaz (73 min Plewka), Małecki, Ondrasek

Arka: Sapela – Bartczak, de Amo, Bozic, Adu Kwame, Augustyniak (59 min  Marquitos ), Santana, Forsell (69 min Garguła), Łobodziński, Ojamaa (64 min Piasecki), Piątkowski.

sędzia: Wojciech Myć ( Lublin)