W pierwszej połowie obie drużyny starały się atakować, nie ograniczały się tylko do bronienia dostępu do własnej bramki. Niewiele jednak z tego wynikało, bowiem w pierwszych trzech kwadransach nie obejrzeliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji.

W kilku sytuacjach bardzo dobrze interweniowali defensorzy obu zespołów, a gdy piłkarze dochodzili już do okazji strzeleckich to uderzenia były głównie niecelne. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Kluczowy moment spotkania miał miejsce w 55. minucie, gdy wychodzący z bramki Wisły Michał Buchalik powalił rozpędzonego Tarasa Romanczuka. Ostatecznie po analizie VAR arbiter podyktował rzut wolny dla Jagiellonii sprzed linii pola karnego i pokazał czerwoną kartkę bramkarzowi Wisły.

Po chwili Jagiellonia była na prowadzeniu. Po uderzeniu Novikovasa z rzutu wolnego interweniował Mateusz Lis, ale piłką do bramki wpakował Bezjak. Wydaje się jednak, że bramkarz Wisły po strzale Litwina wygarnął piłkę już zza linii bramkowej i gol zostanie zapisany Novikovasowi.

Grająca w osłabieniu Wisła w kolejnym minutach szukała swojej okazji, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na defensywę Jagiellonii. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Wisła musiała pogodzić się z pierwszą porażką w sezonie.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

1:0 Novikovas 60′

żółte kartki:
Jagiellonia – Runje
Wisła – Ondrasek

czerwona kartka:
Wisła – Buchalik 56′

Jagiellonia: Kelemen – Burliga (31′ Wójcicki), Runje, Klemenz, Guilherme – Romanczuk, Pospisil, Machaj (71′ Grzyb), Novikovas, Świderski (43′ Frankowski) – Bezjak

Wisła: Buchalik – Bartkowski (77′ Wojtkowski), Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Basha, Kort – Boguski (84′ Kolar), Balleste, Małecki (58′ Lis) – Ondrasek

sędzia: Szymon Marciniak