Jak spadać, to z wysokiego konia. Peter Hyballa z siodła na pewno nie wypadł, a dzięki remisowi w niesamowicie prestiżowym starciu możemy powiedzieć, że na koniu utrzymał się w co najmniej przyzwoitym stylu. Jak swój pierwszy mecz w roli szkoleniowca Wisły ocenił niemiecki trener?

– W szatni powiedziałem zawodnikom, że jestem z nich niesłychanie dumny. To był bardzo dramatyczny mecz. W pierwszej połowie wychodziliśmy wysoko, dobrze stosowaliśmy pressing. Lepiej mogliśmy wykorzystać kontry, ale byliśmy drużyną bardziej aktywną. Druga połowa również zaczęła się dobrze – rzutem karnym. Potem niestety musieliśmy radzić sobie w dziesiątkę. Cracovia grała długie piłki w pole karne i w końcu zrealizowała swój plan, natomiast my walczyliśmy do ostatnich minut. Końcówka była bardzo dramatyczna, więc jestem dumny ze swojej drużyny – tak zakończone spotkanie skomentował Hyballa.

Opiekun Białej Gwiazdy odniósł się także do wykluczenia Felicio Brown Forbesa i postawie swoich podopiecznych w końcówce spotkania. – Nie mam mu tego za złe. Rzeczywiście przy drugim faulu ręka była nieco za wysoko, jednak uważam, że pierwsza żółta kartka nie była słuszna, ponieważ najpierw to on był faulowany. Brown Forbes w szatni przeprosił swoich kolegów. Nie jestem na niego zły.

Natomiast co Niemiec powiedział o fizycznej kondycji wiślaków? – Jestem nieco rozczarowany, ale to dopiero mój pierwszy dzień tutaj. Mogę zapewnić, że najpóźniej w styczniu będzie to wyglądało zdecydowanie lepiej. Jestem dumny z mentalności i woli walki, jakie pokazali moi zawodnicy. Cracovia koncentrowała się na długich piłkach, za którymi musieliśmy biegać, więc to naturalne, że w końcówce drużyna już nie miała siły na wysoki pressing.

Swoją wypowiedź Peter Hyballa zakończył niezwykle optymistycznym komentarzem. – Jestem zadowolony z debiutu. Przez 30 minut graliśmy w osłabieniu, więc powinniśmy z pokorą przyjąć ten remis. W pierwszej połowie byliśmy bardziej aktywni i mogliśmy pokusić się o strzelenie drugiego gola. W Wiśle jest duży potencjał i będę się starał ten potencjał „obudzić”.