– Jestem ogromnie wzruszony, że mam zaszczyt poprowadzić w najbliższym czasie tak renomowany klub jakim jest Wisła Kraków. Myślę najbardziej rozpoznawalny w Europie polski klub. Chciałbym poprzez moją pracę potwierdzić moją klasę trenerską i również poprzez wyniki zespołu znaleźć się w tabeli na miejscu, na którym Wisła powinna być zawsze, czyli w górnej części tabeli – powiedział nowy trener Wisły Tadeusz Pawłowski podczas piątkowej konferencji prasowej.

– Urodziłem się we Wrocławiu. Jestem wychowankiem małego trzecioligowego klubu Pafawag Wrocław, z którego jako junior trafiłem do Zagłębia Wałbrzych, przez Zagłębie do Śląska Wrocław. Później wyjechałem za granicę. Grałem w pierwszej lidze austriackiej w Admirze Wacker, w drugiej lidze w Casino Bregenz. W 1988 roku zaczęła się moja kariera trenerska. Dwa lata temu wróciłem do Polski, przez ostatnie 22 miesiące prowadziłem Śląsk Wrocław, myślę że z sukcesami. Zakwalifikowaliśmy się do europejskich pucharów, rok Wrocław był twierdzą nie do zdobycia, rok bez porażki. Wprowadziliśmy wielu młodych zawodników jak Wrąbel, Bartkowiak czy Dankowski. Przychodząc Śląsk miał wielomilionowe długi, teraz Śląsk jest na zero. Ale to jest historia. Patrzę do przodu, aby teraz moje serce biło dla Wisły. Dziś będę oglądał mieszkanie, ponieważ chcę tu spędzać jak najwięcej czasu, poznać klub, poznać zespoły młodzieżowe. Chcę pisać historię Wisły, pisać pozytywną historię.

– W poniedziałek zaczynamy, pierwszy trening o godz. 15:00. Zawsze w tygodniu jeden trening będzie otwarty, na którym będzie można filmować, fotografować. Dwa tygodnie trenujemy w Myślenicach, na piątek mamy zaplanowany sparing. Później wyjeżdżamy do Turcji, gdzie rozegramy trzy sparingi. Po powrocie zagramy z Górnikiem Zabrze w piątek, tydzień przed pierwszym ligowym meczem we Wrocławiu. To bardzo ważny mecz dla mnie, dla klubu, ponieważ chcę abyśmy dobrze wystartowali, wystartowali zwycięstwem.

Nowy trener Wisły odpowiadał również na pytania dziennikarzy. Pełen zapis konferencji (video) można obejrzeć tutaj >>