Kilka dni temu pojawiły się informacje, że pojawiła się osoba zainteresowana przejęciem akcji piłkarskiej Wisły Kraków. Dziś poznaliśmy jej personalia. Jak informuje “Gazeta Krakowska” jest nią Paweł Gricuk.

Według informacji dziennika, jeszcze w tym tygodniu ma przyjechać do Krakowa na rozmowy. Gricuk nie wyklucza również podzielenia się udziałami z innymi zainteresowanymi osobami.

Paweł Gricuk zarządza obecnie firmą PG Energy, która specjalizuje się w inwestycjach, koncentrując się na sektorze energetycznym.

W przeszłości kierował między innymi polskim przedstawicielstwem JP Morgan. W kolejnych latach był również prezesem spółki Petrolinvest S.A., a w latach 2005-2015 zasiadał w radzie nadzorczej Grupy TVN.

Co ciekawe Paweł Gricuk jest dobrze znany Bogusławowi Cupiałowi. Zasiadał bowiem w radzie nadzorczej Telefoniki, a w 2013 roku został z niej oddelegowany do pracy w zarządzie.

Paweł Gricuk nie jest również osobą nieznaną w środowisku sportowym. Pochodzący z Łodzi biznesmen w przeszłości występował w koszykarskiej drużynie ŁKS-u. W ostatnim czasie był członkiem Widzewskiego Klubu Biznesu.