Stefan Savić został w czwartek nowym zawodnikiem Wisły Kraków. 26-letni Austriak dołączył do “Białej Gwiazdy” na zasadzie wolnego transferu z Olimpiji Ljublana. Podpisany kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku, ale znajduje się w nim opcja jego przedłużenia.

Ofensywny pomocnik pierwsze kroki w piłce stawiał w młodzieżowych zespołach Lieferinger SV i słynnego Red Bull Salzburg. W drugim z tych klubów zadebiutował na boiskach austriackiej Bundesligi w sezonie 2011/12. W kolejnych sezonach występował jednak w drugoligowych drużynach FC Liefering i LASK Linz.

Latem 2015 roku zdecydował się na opuszczenie Austrii i został zawodnikiem chorwackiego Slavena Belupo, w którym wystąpił 55 razy w tamtejszej ekstraklasie, zdobywając pięć bramek i notując 11 asyst. W styczniu 2017 roku trafił do Rody JC Kerkrade, ale pobytu w Holandii nie zaliczy do udanych, bowiem zdołał wystąpić w zaledwie trzech meczach.
Przełomowym momentem dla Savicia był transfer latem 2017 roku do słoweńskiej Olimpiji Ljubjany, której był jednym z liderów przez trzy ostatnie lata. W tym czasie wystąpił w 104 meczach ekstraklasy, zdobywając 17 bramek i dokładając do tego także 17 asyst.

W zespole Wisły będzie grał z numerem 77 na koszulce.