Peter Hyballa został w środę nowym szkoleniowcem Wisły Kraków. Jako pierwsi informację o zatrudnieniu niemieckiego trenera otrzymali członkowie Socios Wisła Kraków. Obie strony podpisały umowę do 30 czerwca 2022 roku.

44-letni szkoleniowiec na stanowisku szkoleniowca “Białej Gwiazdy” zastąpił zwolnionego po ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin Artura Skowronka. Wszystko wskazuje na to, że nowy trener zadebiutuje na trenerskiej ławce Wisły już podczas piątkowych derbów z Cracovią.

Pracę trenerską urodzony 5 grudnia 1975 roku szkoleniowiec w wieku zaledwie 18 lat, prowadząc młodzieżowe zespoły Borussii Bocholt. W kolejnych latach pracował również z juniorskimi zespołami SC Munster, Preusen Munster, Arminii Bielefeld, VfL Wolfsburg i Borussii Dortmund.

Na trenerskiej ławce seniorskiej drużyny zadebiutował latem 2010 roku prowadząc Alemannię Achen, w której pracował przez ponad rok. W kolejnych latach pracował również z juniorskimi zespołami Red Bull Salzburg oraz pierwszą drużyną Sturmu Graz.

W kwietniu 2014 roku został asystentem trenera Bayeru Leverkusen Saschy Lewandowskiego, by wkrótce go zastąpić i tymczasowo prowadzić pierwszą drużynę z BayArena. W międzyczasie trenował również juniorski zespół Bayeru.

W 2016 roku przeniósł się do Holandii, gdzie przez rok pracował w NEC Nijmegen. W 2018 roku został natomiast szkoleniowcem słowackiego DAC Dunajska Streda, w którym pracował do stycznia 2020 roku. W lutym tego roku objął holenderski NAC Breda, który zdążył poprowadzić w siedmiu spotkaniach.

fot. PressFocus