Stadion Miejski im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełzek

Gieorgij Żukow jest już oficjalnie zawodnikiem Wisły Kraków – poinformował nasz klub. Środkowy pomocnik podpisał z naszym klubem roczną umowę z opcją jej przedłużenia. Kontrakt będzie obowiązywał od stycznia.

25-letni reprezentant Kazachstanu do Wisły przenosi się na zasadzie wolnego transferu z Kairatu Ałmaty. Z końcem roku wygasa bowiem jego dotychczasowa umowa z tym klubem.

Żukow pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Belgii, ale w 2014 roku wrócił do swojej ojczyzny. Był wówczas dwukrotnie wypożyczany ze Standardu Liege do FC Astana. Na podobnej zasadzie spędził pół roku w holenderskiej Rodzie JC Kekrkrade.

W 2016 roku trafił do rosyjskiego Uralu Jekaterynburg, był po pół roku wrócić do Kazachstanu, gdzie związał się umowa z Kairatem. W tym klubie występował do tej pory.

Na swoim koncie ma trzy występy w belgijskiej ekstraklasie, 16 spotkań w holenderskiej Eredivisie, cztery mecze w lidze rosyjskiej i 99 występów w ekstraklasie Kazachstanu. 15 razy wystąpił także w reprezentacji Kazachstanu.