Stadion Miejski im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełzek

Fatos Beqiraj został w piątek nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Czarnogórski napastnik podpisał z “Białą Gwiazdą” dwuletni kontrakt – poinformowała oficjalna strona klubu.

32-letni zawodnik do Wisły przechodzi na zasadzie wolnego transferu z izraelskiego Maccabi Netanya, w którym spędził ostatnie dwa sezony. W tym czasie rozegrał w jego barwach 60 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 23 bramki.

Beqiraj, który urodził się w 1988 roku, swoją przygodę z piłką rozpoczął w zespole FK Shiqponja, z którego trafił do KF Besa Pejć. W 2018 roku został natomiast piłkarze Buducnostu Podgorica. Najdłuższy okres w trakcie swojej dotychczasowej kariery spędził w Dinamo Zagrzeb, w którym występował przez 3,5 roku, rozgrywając 90 spotkań i zdobywając 30 bramek w chorwackiej ekstraklasy.

Na swoim koncie ma także występy w chińskim Changchun Yatai (28 meczów, 7 bramek), białoruskim Dynamie Mińsk (42 mecze, 19 bramek), rosyjskim Dynamie Moskwa (64 mecze, 14 bramek) i belgijskim KV Mechelen (4 spotkania).

W trakcie swojej kariery zaliczył również 69 występów w reprezentacji Czarnogóry, zdobywając w nich 9 bramek.