Artur Skowronek nie jest już trenerem Wisły Kraków. Klub poinformował o zwolnieniu szkoleniowca w oficjalnym komunikacie w sobotę późnym wieczorem.

Jako pierwszy o rozstaniu Wisły ze szkoleniowcem poinformował portal Goal.pl, na łamach którego można było przeczytać, że Artur Skowronek w meczu z Zagłębiem nie spełnił postawionego przed nim ultimatum, jakim było zwycięstwo i po raz ostatni zasiadł na ławce “Białęj Gwiazdy”.

Na taką decyzję władz klubu zanosiło się już od dawna. W poprzednim sezonie szkoleniowiec zrealizował cel, jakim było utrzymanie drużyny w Ekstraklasie, ale od początku obecnych rozgrywek drużyna spisywała się bardzo słabo. Najpierw w kompromitujących okolicznościach odpadła z rozgrywek o Puchar Polski, a teraz po jedenastu rozegranych ligowych meczach ma na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa. Po sobotniej porażce 1:2 z Zagłębiem Lubin na własnym stadionie, “Biała Gwiazda” zajmuje dwunaste miejsce w tabeli, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad ostatnią lokatą. Po meczu z Miedziowymi cierpliwość włodarzy Wisły do dotychczasowego trenera się skończyła.

W opublikowanym przez klub komunikacie czytamy: “W sobotę 28 listopada Zarząd Wisły Kraków podjął decyzję dotyczącą przyszłości Artura Skowronka, który przestaje pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Białej Gwiazdy. Właściciele oraz Zarząd klubu pragną podziękować szkoleniowcowi za wkład włożony w odbudowę drużyny, a przede wszystkim za podjęcie się rok temu i realizację z powodzeniem wymagającej misji ratowania zespołu borykającego się w ubiegłym sezonie z ogromnymi trudnościami.”

Na Twitterze podjętą decyzję skomentował również jeden z właścicieli klubu Tomasz Jażdżyński. “Trener Skowronek podjął się rok temu zadania, którego nikt podjąć się nie chciał. Za to należy mu się szacunek i wdzięczność. Dziś jesteśmy zmuszeni podjąć trudną decyzję. Trener nie jest jedyną osobą w szatni odpowiadającą za obecną sytuację. Weźmiemy to pod uwagę w przyszłości.” – napisał.

 

Na razie nie jest znane nazwisko nowego szkoleniowca. O tym kto zastąpi Artura Skowronka powinniśmy dowiedzieć się w najbliższych dniach, ale niewykluczone, że będzie to opcja tymczasowa, do czasu znalezienia odpowiedniego następcy. Według naszych informacji rozmowy z potencjalnymi następcami już się rozpoczęły.