W nowym sezonie pracownikiem Wisły Kraków nadal będzie Arkadiusz Głowacki. Były zawodnik krakowskiego klubu zmieni jednak funkcję w szeregach ekipy z Małopolski. Głowacki nie będzie już dyrektorem sportowym Wisły, a dyrektorem działu skautingu, podała strona Wisla.krakow.pl.

Sport.tvp.pl: Obidziński tymczasowym prezesem Wisły, a Stolarczyk menedżerem?

W nowej koncepcji związanej ze składem pionu sportowego krakowskiej Wisły nie ma miejsca dla stanowiska dyrektora sportowego. Jest to podyktowane tym, że za decyzje związane z polityką transferową ekipy ze stolicy Małopolski odpowiadać będzie między innymi Maciej Stolarczyk, który wraz z Głowackim, zarządem klubu i delegatami Rady Nadzorczej będzie tworzyć komitet sportowy Wisły.

Dodajmy, że oprócz byłego reprezentanta Polski pion sportowy przedstawicieli 13-krotnych mistrzów Polski składać się będzie także z takich osób jak: Mariusz Kondak i Kamil Moskal. Wymieniona dwójka będzie odpowiedzialna za obserwację kandydatów do grupy w Wiśle i skauting. W przyszłości możliwe jest rozbudowanie tego działu, czytamy w komunikacie zamieszczonym na łamach oficjalnej witryny Wisły.