fot. Grzegorz Wajda

Alon Turgeman został we wtorek nowym zawodnikiem Wisły. Izraelski napastnik dołączył do “Białej Gwiazdy” na zasadzie wypożyczenia z Austrii Wiedeń – poinformowała oficjalna strona naszego klubu.

W umowie między klubami znalazła się opcja definitywnego transferu. Jeżeli Wisła zdecydowałaby się na skorzystanie z jej, Turgaman związałby się z klubem dwuletnią umową.

28-letni zawodnik większość dotychczasowej kariery spędził w swojej ojczyźnie, gdzie reprezentował barwy takich klubów jak Hapoel Petah Tivka, Maccabi Hajfa, Hapoel Tel Awiw, Bnei Yehuda czy Hapoel Haifa. Łącznie na izraelskich boiskach rozegrał 235 spotkań, zdobywając 63 bramki. Zdecydowanie najwięcej w barwach Maccabi Haifa (130 meczów i 35 bramek).

Latem 2018 roku przeniósł się na zasadzie wolnego transferu do Austrii Wiedeń. W jej barwach wystąpił w 26 spotkaniach tamtejszej ekstraklasy, zdobywając dziewięć goli. W obecnym sezonie wystąpił w ośmiu meczach, trzy razy wpisując się na listę strzelców.

Na swoim koncie Turgeman ma również dwa występy w reprezentacji Izraeal. Ostatnio z nich zaliczył w towarzyskim spotkaniu z Irlandią Północną, który rozegrany został we wrześniu 2018 roku.