Wisłą Kraków w meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy pokonała na swoim obiekcie Jagiellonię Białystok 3:1. Krakowianie odnieśli jak najbardziej zasłużoną wygraną, dominując nad przeciwnikiem praktycznie w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła.

Relację “minuta po minucie” prowadziliśmy tutaj >>

Po bardzo udanej inauguracji rundy wiosennej, w której zawodnicy „Białej Gwiazdy” pokonali na swoim obiekcie Koronę Kielce 2:0, z placu gry na tarczy wiślacy musieli zejść przed tygodniem, gdy ulegli we Wrocławiu miejscowemu Śląskowi 0:1. Jednak w sobotni wieczór Wisła liczyła na kolejno zwycięstwo w tym sezonie w roli gospodarza, chcąc podtrzymać dobrą passę na swoim obiekcie.

Mecz w ramach 23. kolejki Lotto Ekstraklasy dla krakowian był pierwszym po tym, jak klub z Reymonta opuścił Denis Popović. Mimo wszystko i tak wyjściowy skład teamu spod Wawelu w boju z Jagiellonią prezentował się okazale. Rywale o sile Wisły po raz pierwszy przekonali się w 21. minucie, gdy po podaniu Petara Brleka na listę strzelców wpisał się Paweł Brożek. Były napastnik Recreativo Huelva zanotował jednocześnie swoje 137. trafienie w Ekstraklasie.

Jeszcze przed zejściem obu ekip na przerwę podopieczni Kiko Ramireza zdołali podwyższyć swoje prowadzenie, robiąc milowy krok w kierunku swojego ósmego w tym sezonie zwycięstwa przed własną publicznością. Bramkę na 2:0 dla Wisły zdobył Patryk Małecki, który w trwającej kampanii już sześć razy pokonywał golkiperów rywali w ramach rozgrywek polskiej ekstraklasy. W starciu z „Jagą” zawodnik wiślaków popisał się fantastycznym uderzeniem z lewej nogi z mniej więcej 15 metrów.

Wynik boiskowej rywalizacji krakowianie ustalili siedem minut po wznowieniu drugiej części gry. Swoją bramkę zdobył Rafał Boguski, który potwierdził fakt związany z tym, że 32-latek jest najskuteczniejszym zawodnikiem wiślaków w tym sezonie. Boguski wykorzystał podanie od Brożka i popisał się świetnym strzałem „podcinką”.

Tuż przed końcem spotkania honorowego gola dla gości strzelił Damian Szymański, ale to było wszystko na co było stać w sobotni wieczór białostoczan. Jednocześnie dziewiąta wygrana Wisły w trwającej kampanii stała się faktem.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 3:1 (2:0)
1-0 Paweł Brożek 21 min
2-0 Patryk Małecki 35 min
3-0 Rafał Boguski 52 min
3-1 Damian Szymański 90+1′

Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, González, Sadlok, Mączyński, Llonch, Boguski (86′ Videmont), Brlek (75′ Stilić), Małecki, Paweł Brożek (67′ Zachara

Jagiellonia: Kelemen – Burliga, Guti Tomelin, Runje, Tomasik, Romanczuk (57′ Szymański), Góralski, Novikovas (56′ Grzyb), Vassiljev, Chomczenowski (82′ Mystkowski), Cernych.

Widzów: 11 210