fot. Karol Cichoń

O pierwsze zwycięstwo w rundzie finałowej powalczą w środę jedenastki Korony Kielce i Wisły Kraków. Obie drużyny wybiegną na boisko z nadzieją na zdobycie trzech punktów i zakończenie tego sezonu na piątym miejscu w tabeli.

Wiślacy w trzech dotychczasowych spotkaniach grupy mistrzowskiej zdobyli zaledwie jeden punkt, remisując na wyjeździe 1:1 z Legią Warszawa. W ostatnich dwóch kolejkach drużyna Kiko Ramireza musiała uznać wyższość Lechii Gdańsk (0:1) i Jagiellonii Białystok (0:2).

Tymczasem Korona, która ma na swoim koncie jeden punkt mniej od Wisły, po wyjazdowej porażce 2:3 z Lechem Poznań, remisowała z Jagiellonią Białystok (1:1) i Lechią Gdańsk (0:0).

Oba dotychczasowe pojedynki tych drużyn w tym sezonie zakończyły się wygranymi gospodarzy. Korona u siebie zwyciężyła skromnie 1:0 po trafieniu Kiełba, natomiast Wisła przed własną publicznością wygrała 2:0 dzięki bramkom Małeckiego i Pawła Brożka.

Wisła ostatnie zwycięstwo w Kielcach odniosła w lipcu 2013 roku. Z ostatnich czterech ligowych spotkań z Wisłą przed własną publicznością Korona wygrała aż trzy.

18:00 KORONA KIELCE – WISŁA KRAKÓW