W sobotę czeka nad drugie tegoroczne ligowe spotkanie. Tym razem wiślacy zaprezentują się na wyjeździe. Podopiecznym Kiko Ramireza przyjdzie zmierzyć się ze Śląskiem Wrocław.

OSTATNIE WYNIKI

Piłkarze obu zespołów po pierwszej tegorocznej kolejce byli w odmiennych nastrojach. Dowodzona przez Kiko Ramireza Wisła rywalizację rozpoczęła od zwycięstwa 2:0 z Koroną Kielce przed własną publicznością. Tym samym kibice “Białej Gwiazdy” mogli odetchnąć nieco z ulgą. Teraz wiślacy jadą do Wrocławia z nadzieją na kolejny komplet punktów i przełamanie złej wyjazdowej serii.

W tym sezonie Wiśle zupełnie nie wiedzie się w meczach wyjazdowych. Z dziesięciu dotychczas rozegranych meczów na boiskach rywali “Biała Gwiazda” wygrała zaledwie jedno (1 października 3:2 z Wisłą Płock). Od tamtej pory zanotowała dwa remisy i dwie porażki. Wyjazdowych przegranych ma na swoim koncie aż siedem.

Śląsk przed tygodniem również był bardzo blisko zdobycia trzech punktów. Podopieczni Jana Urbana prowadzili bowiem 1:0 w Płock z miejscową Wisłą po trafieniu Alvarinho, by zwycięstwo stracić w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy do wyrównania doprowadził Kante.

HISTORIA

W ostatnim czasie zdecydowanie lepiej w konfrontacjach obu zespołów radził sobie Śląsk. Piłkarze i kibice Wisły z pewnością nie chcą pamiętać o pierwszym pojedynku obu jedenastek w tym sezonie. Wówczas wrocławianie na Reymonta wygrali aż 5:1. Teraz “Biała Gwiazda” z pewnością będzie chciała się zrewanżować.

Nie będzie o to jednak łatwo, bowiem ostatnie zwycięstwo we Wrocławiu Wisła odniosła w listopadzie 2011 roku.

SYTUACJA KADROWA

W obu zespołach możemy spodziewać się zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do meczów sprzed tygodnia. Trener Wisły Kiko Ramirez na pewno będzie zmuszony do dokonania zmiany w środku pola.

Z powodu kontuzji nie wystąpi bowiem Denis Popović, który przeciwko Koronie Kielce zagrał od pierwszej minuty. Kandydatami do jego zastąpienia są Semir Stilić, Pol Llonch i Petar Brlek, który wraca do kadry meczowej po kontuzji. W składzie Wisły nie zobaczymy także zmagającego się z problemami zdrowotnymi Mateusza Zachary.

W drużynie Śląska na pewno nie zobaczymy kontuzjowanego Augusto. W tygodniu z klubem pożegnał się również Bence Mervo.

18.02.2017, godz. 18:00 Stadion Wrocław
ŚLĄSK WROCŁAW – WISŁA KRAKÓW