Według informacji „Przeglądu Sportowego” bardzo możliwe, że od sezonu 2020/2021 w rozgrywkach polskiej ekstraklasy będzie mniej meczów poniedziałkowych. Co więcej, sponsorem tytularnym rozgrywek ma zostać PKO Bank Polski, będący aktualnie oficjalnym bankiem Ekstraklasy.

Burliga i Pietrzak zagrożeni pauzą w meczu z Lechią

Zmiany związane z modyfikacją terminarza mają być następstwem słabej frekwencji na spotkaniach poniedziałkowych. Tym samym ten termin miałby zostać ograniczony, czyli w grudniu i lutym mecze poniedziałkowe w ramach Ekstraklasy w ogóle nie miałyby miejsca.

Zamiast terminu poniedziałkowego batalie w ramach polskiej ekstraklasy miałby być rozgrywane w niedzielę o godzinie 12:30. Tym samym podział meczów wyglądałby tak, że w piątek rozgrywane byłyby dwa spotkania (18:00, 20:30), natomiast w sobotę (15:00, 18:00, 20:30) i niedzielę (12:30, 15:00, 17:30) po trzy . Dojdzie do tego, jeśli tylko decydenci nc+ i TVP dojdą do porozumienia w tej kwestii.

Wszystko wskazuje też na to, że zakończy się era Lotto w polskiej ekstraklasy, a od nowego sezonu rozgrywki piłkarskie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym nazywać się będą PKO Ekstraklasa.