Stadion Miejski im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełzek

Oficjalna strona Wisły Kraków opublikowała oświadczenie nowych właścicieli klubu. W kilku zdaniach Jakub Meresiński i Marek Citko zapewniają o ambitnych planach, chęci nawiązania do wcześniejszych sukcesów “Białej Gwiazdy” i zamiarach poprawy zarządzania klubem.

Oświadczenie brzmi bardzo ogólnikowo. Być może więcej dowiemy się na konferencji prasowej, której termin nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony. Spotkania z dziennikarzami należy się spodziewać w tym tygodniu.

* * *
Oświadczenie nowych właścicieli Wisły Kraków

Jesteśmy dumni, że możemy juz jako właściciele ogłosić przejęcie 100% akcji klubu Wisła Kraków – jednej z najbardziej utytułowanych i najlepszych polskich drużyn w historii. Zapewniamy, że mamy ambitne i długoterminowe plany związane z klubem. Podejmiemy wszelkie niezbędne wysiłki, aby przywrócić Wiśle należne jej miejsce. Naszym celem jest, aby Wisła znów zaczęła liczyć się w walce o tytuł Mistrza Polski.

Chcemy ponadto nawiązać do sukcesów z początków XXI wieku, kiedy to drużyna z powodzeniem rywalizowała na europejskich boiskach z tak uznanymi zespołami jak AC Parma, Schalke Gelsenkirchen, Interem Mediolan czy FC Barcelona. Wierzymy również w zbudowanie dobrych relacji z kibicami Białej Gwiazdy, stanowiących integralną część naszego klubu.

Mamy swoją wizję przyszłości Wisły i jesteśmy gotowi od razu przystąpić do pracy nad jej wdrażaniem. Zamierzamy wykorzystać całe nasze doświadczenie, aby wprowadzić klub na ścieżkę ciągłego rozwoju, zarówno sportowego, jak i finansowego. Za kluczową kwestię, wymagającą naszej interwencji uważamy poprawę zarządzania klubem, szczególnie w obszarze administracyjnym oraz finansowym .

Jakub Meresiński
Marek Citko

Za wisla.krakow.pl