W ostatnim meczu obecnego sezonu, Wisła przegrała 0:2 na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Tym samym podopieczni Joana Carrillo nie zdołali wykorzystać szansy na zajęcie czwartego miejsca w tabeli i występy w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Pierwszą groźniejszą sytuację w siódmej minucie stworzyli gospodarze. Wówczas po aucie, piłka trafiła w polu karnym do Angulo, który bez zastanowienia uderzył, ale na posterunku był Cuesta. Wisła odpowiedziała dwie minuty później, ale mocny strzał Halilovicia zza pola karnego wybronił Loska.

W kolejnych minutach inicjatywa należała do Wisły. W 16. minucie podopieczni Joana Carrillo powinni wyjść na prowadzenie. Imaz przejął piłkę po błędzie defensywy Górnika, ale następnie zmarnował stuprocentową okazję. Po minięciu bramkarza wydawało się, że spokojnie trafi do siatki, ale uderzył prosto w stojącego na linii bramkowej obrońcę.

Tymczasem w 32. minucie na prowadzenie wyszedł Górnik. Po dobrym dośrodkowaniu Kurzawy z rzutu wolnego, do futbolówki dopadł Matuszek i strzałem głową spokojnie trafił do siatki. W końcówce pierwszej połowy Wisła zaatakowała, ale w dobrych sytuacjach pogubili się Carlitos i Llonch.

W drugiej połowie Górnik przede wszystkim starał się kontrolować wydarzenia na boisku i robił to całkiem skutecznie. Wisła nie potrafiła się przebić przez defensywę rywali. Nasi zawodnicy starali się atakować, ale niewiele z tego wynikało.

Tymczasem w 87. minucie Górnik zadał drugi cios. Po podaniu Żurkowskiego do pustej już bramki trafił Angulo. Kilka chwil wcześniej bliski doprowadzenia do wyrównania był Carlitos, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w słupek.

GÓRNIK ZABRZE – WISŁA KRAKÓW 2:0 (1:0)
1:0 Szymon Matuszek 32 min
2:0 Igor Angulo 87 min