Sezon 2015/16 dobiegł końca, zatem czas na jego podsumowanie. Zaczynamy od informacji pozytywnych, przed Wami NAJLEPSZE… minionego sezonu!

NAJLEPSZY PIŁKARZ

Paweł Brożek ma już 33 lata, a wciąż strzela jak na zawołanie. Wisła z „Broziem” w składzie przegrała tylko pięć razy, a doświadczony napastnik zagrał aż 29 razy! Warto też dodać, że strzelił w tym czasie 14 goli, będąc najskuteczniejszym strzelcem Białej Gwiazdy.

NAJLEPSZY MOMENT

To chyba moment, w którym Wisła zatrudniła Dariusza Wdowczyka. Pomimo różnych reakcji w środowisku piłkarskim, Wdowczyk wziął presję „na klatę” i odmienił oblicze Białej Gwiazdy. Wisła zdominowała grupę spadkową, kończąc sezon na 9. miejscu.

NAJLEPSZY TRANSFER

Tutaj kandydat do zwycięstwa mógł być tylko jeden – Rafał Wolski. Były rozgrywający m.in. Legii Warszawa czy Fiorentiny wrócił do Polski i… dzielił i rządził w Ekstraklasie. Gdyby sezon trwał dłużej, Wolski mógłby nawet powalczyć o wyjazd na Euro 2016 do Francji.

NAJLEPSZY MECZ

19 września Wisła grała w Bielsku z Podbeskidziem. Nie dość, że późniejszego spadkowicza rozgromiła 6:0, to jeszcze była w tym okresie w prawdziwym gazie. Po tym spotkaniu krakowianie byli tylko o punkt od wicelidera.

NAJLEPSZY RYWAL

Znów miejsce dla Podbeskidzia, któremu przed własną publicznością Wiślacy zaaplikowali łącznie… 10 goli. Co prawda przy Reymonta Wisła uległa 1:2, ale dwa bielskie spektakle pozostaną na długo w pamięci kibiców.

NAJLEPSZY OBCOKRAJOWIEC

Zdeněk Ondrášek do Wisły dołączył zimą, a w 16 meczach ustrzelił sześć ważnych goli. Ponadto miał spory wpływ na zmianę taktyki Białej Gwiazdy. – Ogromną siłą była gra dwójką napastników w pionie. „Dziewiątka” rozrywa blok obronny, dzięki czemu drugiemu napastnikowi łatwiej jest strzelić. Inaczej gra się dwójce stoperów przeciwko jednemu snajperowi, a inaczej przeciwko duetowi, nie ma już tej asekuracji, jest walka dwóch na dwóch – mówił w naszym ostatnim wywiadzie Marek Motyka.

NAJLEPSZY CYTAT

Tu znów powołamy się na wywiad z poprzedniego tygodnia. Marek Motyka: – W kolejnej rundzie Wisła będzie grała o mistrzostwo. To nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Trzeba jednak wyciągnąć wnioski z obecnych rozgrywek, bo zakończyły się one porażką. Nie ma co się podniecać tym, że Wisła jest najlepsza w swojej grupie, bo ona powinna walczyć dziś o ligowe podium!

I oby miał rację!

NAJLEPSZA METAMORFOZA

Patryk Małecki. Kibice Wisły pamiętają go z naprawdę dobrej formy, o której spora część ekstraklasowych fanów zdążyła już zapomnieć. „Mały” wrócił do dobrej dyspozycji i jeśli utrzyma wysoką formę, może dać Wiśle sporo dobrego.

NAJLEPSZA WIADOMOŚĆ DOTYCZĄCA KOLEJNEGO SEZONU

Kategoria stworzona pod Arkadiusza Głowackiego, który pozostanie w Wiśle jeszcze przez rok. Ostoja defensywy zostawiła sporo serca na murawie, dlatego też nam pozostaje życzyć Arkowi przede wszystkim dużo zdrowia!