Stadion Miejskim im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełżek

Bezbramkowym remisem zakończyło się piątkowe spotkanie w Krakowie, w którym Wisła rywalizowała z Lechem Poznań.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

W pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawiała Wisła. W czwartej minucie po rzucie rożnym do piłki doszedł Głowacki, ale główkował nad bramką Kolejorza. W odpowiedzi niecelnie po kornerze strzelał Tetteh. W ósmej minucie przed szansą stanął także Boguski, ale źle przyjął futbolówkę po podaniu Stilicia i nie był w stanie groźnie uderzyć. Szczęścia próbował również Małecki, ale z bardzo słabym skutkiem.

W kolejnych minutach coraz lepiej radzili sobie podopieczni Nenada Bjelicy, ale również nie potrafili wypracować sobie dogodnej sytuacji. W decydujących momentach bardzo dobrze interweniowali defensorzy Białej Gwiazdy.

Do końca pierwszej połowy obie drużyny szukały swoich okazji. Gdy piłkarze dochodzili już do sytuacji strzeleckich, to uderzenia były najczęściej blokowane przez rywali. W efekcie przed przerwą kibice nie doczekali się goli.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Kolejorza. W polu karnym Wisły kilka razy zrobiło się bardzo groźnie. Załuska musiał interweniować między innymi po strzałach Tetteha i Majewskiego. Wiślacy mieli natomiast problemy z groźną odpowiedzią.

Dopiero w 68. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Małecki i piłka nieznacznie przeszła nad bramką Lecha. Do końca obraz gry nie uległ zmianie. Gra głównie toczyła się w środku boiska, obie drużyny rzadko dochodziły do sytuacji. Tym samym musiały zadowolić się podziałem punktów.

Wisła Kraków – Lech Poznań 0:0

żółta kartka: Gajos (Lech)

Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Mączyński, Brlek – Boguski (84′ Bartosz), Stilić (70′ Llonch), Małecki – Brożek (61′ Ondrasek)

Lech: Putnocky – Kędziora, L. Nielsen, Bednarek, Kostevych – Makuszewski (79′ Pawłowski), Majewski (65′ Radut), Tetteh, Gajos, Jevtić – Robak (70′ N. Nielsen)