Po meczu z Jagiellonią Białystok krakowska Wisła zmierzy się na swoim stadionie z Wisłą Płock w ramach czwartej kolejki Lotto Ekstraklasy. Na trybunach obiektu im. Henryka Reymana w trakcie tego boju najbardziej fanatyczni kibice „Białej Gwiazdy” będą mogli wrócić na sektor C.

Historia ligowych meczów Wisły z Jagiellonią [wideo]

Bardzo możliwe, że w trzecim spotkaniu w tym sezonie na stadionie mieszczącym się przy ulicy Reymonta frekwencja przekroczy 10 tysięcy widzów. Dodajmy, że na meczu z Arką Gdynia było 9215 widzów, a tydzień później na spotkaniu z Miedzią Legnica obecnych było 9517 kibiców.

Przypomnijmy, że sektor C został zamknięty po meczu poprzedniej kampanii, w którym Wisła mierzyła się u siebie z Lechem Poznań. Szalikowcy krakowskiej ekipy w trakcie spotkania zaprezentowali oprawę, której towarzyszyły race i właśnie one były przyczyną małego pożaru, który zagościł na trybunie, na której swoje miejsca zajmowali najzagorzalsi fani krakowskiej ekipy.

Od samego początku było wiadomo, że na klub ze stolicy Małopolski za powyższe zdarzenia spadną dotkliwe kary i tak było. Ponadto władze Wisły postanowiły wprowadzić do końca września tego roku zakaz prezentacji opraw wielkoformatowych.