Wisła Kraków według doniesień Sportdziennik.pl może niebawem zmienić właściciela. Dzisiaj ma dojść do spotkania przedstawicieli Towarzystwa Sportowego z osobami zainteresowanymi zakupem klubu, czytamy na łamach portalu.

Wisła Kraków vs Zagłębie Sosnowiec. Zapowiedź, typy, kursy

Nie jest tajemnicą, że krakowski klub od jakiegoś już czasu jest w trudnej sytuacji finansowej. O tym, że Wisła może zmienić właściciela w ostatnich kilku latach mówiło się przynajmniej kilka razy, ale teraz wygląda na to, że temat jest poważnie brany pod uwagę przez władze „Białej Gwiazdy”.

Kto jest zainteresowany kupnem Wisły? Sportdziennik.pl informuje, że są to Rafał Ziętek i Wojciech Kwiecień. Pierwszy jest właścicielem sieci Aptek „Słoneczna”. W ostatnich latach wspierał finansowa Karpaty Krosno, występujące na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Tymczasem drugi z wymienionych jest deweloperem, będącym synem jednego z byłych właścicieli krakowskiego klubu. Ziętek nie jest osobą obcą dla Wisły, bo jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, udzielał w ostatnim czasie pożyczek krakowskiemu klubowi.

Sportdziennik donosi, że Wisła ma zostać sprzedana za symboliczną złotówkę, na co wpływ ma mieć to, że klub posiada duże długi. Spekuluje się, że zaległości Wisły aktualnie mogą wynosić nawet 20 milionów złotych.