Niezwykle ciekawie zapowiada się mecz w ramach 18. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków zmierzy się na swoim stadionie z Górnikiem Zabrze. Tradycyjnie dostarczamy Wam materiał o tym, co znalazła się w prasie i na portalach internetowych przed starciem z udziałem „Białej Gwiazdy”.

Przegląd Sportowy – „Wychowany przez fanów Górnika. Buchalik poszedł w inna stronę”

W Rybniku, rodzinnym mieście Michała Buchalika, praktycznie wszyscy sympatyzują z Górnikiem. – Większość moich szkolnych kolegów mu kibicowała – nie ukrywa golkiper Wisły Kraków. On jednak poszedł inną drogą. – Gdy byłem chłopcem, tata zabrał mnie na ekstraklasę do Wodzisławia. Później już regularnie jeździliśmy na Odrę i zawsze było mi bliżej do tego klubu. Najpierw byłem tam na każdym meczu ligowym, a później trafiłem tam też jako piłkarz – wspomina.

Więcej

Onet.pl – „Kiko Ramirez: Górnik Zabrze to najlepszy zespół w lidze”

Niedzielny mecz pomiędzy Wisłą Kraków i Górnikiem Zabrze może być hitem 18. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. – Górnik to obecnie najlepszy zespół w lidze – twierdzi trener Białej Gwiazdy Kiko Ramirez.

Więcej

Super Express – „Gwiazdor Górnika czwarty w Europie. Jest lepszy od Messiego i Lewandowskiego!”

Górnik Zabrze to prawdziwa rewelacja tego sezonu LOTTO Ekstraklasy, ale nie byłoby tak dobrych wyników, gdyby nie Igor Angulo, najlepszy strzelec śląskiego klubu. Którego osiągnięcia są też imponujące w skali europejskiej. Osiemnaście ligowych goli daje Hiszpanowi czwarte miejsce w klasyfikacji “Złotego Buta”, w której wyprzedza m.in. Leo Messiego, Roberta Lewandowskiego czy Paulo Dybalę!

Więcej

WP SportoweFakty – „Wisła – Górnik: szlagier jak za dawnych lat. Weterani zatrzymają Angulo?”

W niedzielę oczy piłkarskiej Polski będą zwrócone na Reymonta 22, gdzie w hicie 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie Górnika Zabrze. 108. ligowe starcie 13-krotnych z 14-krotnymi mistrzami Polski znów ma być jak szlagier z dawnych lat.

Więcej

Opracował ŁP