Niezwykle ciekawie zapowiadają się wieczorne Derby Krakowa, w których Wisła Kraków będzie chciała się przełamać i po czterech meczach bez zwycięstwa z Cracovią w końcu przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tymczasem tradycyjnie zaglądamy, co słychać w mediach przed starciem ligowym z udziałem „Białej Gwiazdy”.

Goal.pl – „Kolejne spotkanie Michała Probierza z zagraniczną myślą szkoleniową”

W najciekawszym meczu piątej kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze krakowskiej Wisły zmierzą się na swoim stadionie z Cracovią. Tym samym dojdzie do kolejnej konfrontacji Michała Probierza z zagraniczną myślą szkoleniową. Drużyna Białej Gwiazdy przystąpi do swojego spotkaniach po dwóch zwycięstwach z rzędu z Wisłą Płock.

Tymczasem ekipa z siedzibą przy ulicy Kałuży w środku tygodnia po serii rzutów karnych wyeliminowała GKS Tychy.

Z kolei w lidze przed tygodniem krakowianie przegrali 0:2 z Lechem Poznań.

Więcej

Interia.pl – „Hugo Videmont odszedł do AFC Tubiza”

Francuz Hugo Videmont odszedł z Wisły Kraków. Jego nowym klubem została AFC Tubiza, występująca w drugiej lidze belgijskiej.

Więcej

Interia.pl – „Derby Krakowa – Mecz, którego trenerzy często nie wytrzyymują”

​Jeden wyświetlał piłkarzom “Krzyżaków”, drugi snuł niestworzone teorie, jeszcze inny po porażce chciał przedłużać kontrakt. Derby Krakowa to wielki stres nie tylko dla zawodników, ale też trenerów.

Więcej

Przegląd Sportowy – „Probierz przed derbami: Mój pobyt w Wiśle wymazałem z pamięci”

W 2012 roku Michał Probierz przez 7 miesięcy był trenerem Wisły i nawet wygrał w derbach z Cracovią, a w sobotę stanie po drugiej stronie barykady. – Mój pobyt w Wiśle wymazałem już z pamięci. Nie interesuje mnie, jak zostanę tam przyjęty. Nie idę do nikogo w gości – powiedział trener Pasów.

Więcej

Przegląd Sportowy – „Derby Krakowa: Wszystko przemawia za żądnymi rewanżu wiślakami”

Wisła zapomniała jak się wygrywa z Cracovią, w sobotę ma szansę by to zmienić.
Tę statystykę Trener Wisły Kiko Ramirez z pewnością przypomni przed meczem derbowym swoim piłkarzom. Wisła nie wygrała z Cracovią od czterech spotkań i nawet jeśli sezon kończy wyżej w tabeli niż lokalny rywal, to kibice Białej Gwiazdy nie są do końca szczęśliwi. W sobotę wieczorem Wisła stanie przed szansą zmiany tej statystyki, ale zadrę czuje też trener Pasów, Michał Probierz. Dla niego siedmiomiesięczna praca w roli trenera Białej Gwiazdy to jedna z najtrudniejszych lekcji w zawodzie trenera.
Więcej

Przegląd Sportowy – „Ramirez: Kibice Cracovii podchodzili do mnie z szacunkiem”

Kiko Ramirez pracuje w Polsce od stycznia, ale nie miał jeszcze okazji prowadzić zespołu Wisły Kraków w meczu przeciwko Cracovii. W sobotę (20.30) nastąpi dla niego ten pierwszy raz. – Derby to mecz inny niż wszystkie. Zostawiamy ligę, puchar, codzienność. Wszyscy odczuwamy kumulację różnego typu wrażeń. To dla mnie piękne doświadczenie. Wiem, że to strasznie ważne, by zwyciężyć – mówi Hiszpan, który nie ukrywa, że mieszkając w Krakowie, spotykał się już na ulicach z kibicami Cracovii. – Oczywiście takie spotkania miały miejsce, ale nie miałem żadnych problemów. Zawsze były miłe. Podchodzili do mnie pozytywnie i z szacunkiem. Zasady fair play powinny być ponad wszystkim. Oba kluby powinny się starać, by mecz był spektaklem sportowym. Ta rywalizacja jest czymś fantastycznym – podkreśla 47-latek.

Więcej

Onet – „Wisła Kraków gotowa na derby z Cracovią”

Derby Krakowa zapowiadają się jako jedno z najciekawszych wydarzeń 5. kolejki ekstraklasy. Piłkarze Wisły liczą, że uda im się przerwać serię czterech kolejnych meczów bez wygranej z Cracovią.

Więcej

Opracował ŁP