Po zremisowanym przed tygodniem spotkaniu z Lechem Poznań okazję na to, aby powrócić na zwycięski szlak piłkarze krakowskiej Wisły będą mieć w sobotnie popołudnie, mierzą się na swoim stadionie z Sandecją Nowy Sącz. Zachęcamy do zapoznania się z naszym materiałem o tym, co pojawiło się w prasie przed starciem z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy.

Gazeta Krakowska – „Kazimierz Moskal: To nie będzie łatwy mecz dla Wisły”

Do tej pory Wisła Kraków z Sandecją Nowy Sącz tylko w jednym sezonie rywalizowały ze sobą w lidze. Miało to miejsce w sezonie 1986/87 na zapleczu ekstraklasy. Jednym z tych piłkarzy, który zagrał w obu spotkaniach był Kazimierz Moskal, były zawodnik „Białej Gwiazdy”, a później jej trener. Teraz przewiduje, że w sobotnim spotkaniu obu drużyn Wisłę czeka przy ul. Reymonta trudna przeprawa z beniaminkiem.

Więcej

Gazeta Krakowska – „Wisła – Sandecja. Zagrają o prymat w Małopolsce”

Ponad 30 lat minęło od ostatniego meczu ligowego, jaki rozegrały między sobą zespoły Wisły Kraków i Sandecji Nowy Sącz. W sezonie 1986/87 te ekipy rywalizowały w II lidze (wówczas było to zaplecze ekstraklasy). Dwa razy triumfowała „Biała Gwiazda” – 2:0 przy Reymonta i 3:2 w Nowym Sączu. Teraz obie drużyny zagrają o punkty w ekstraklasie i o… prymat w Małopolsce.

Więcej

Interia.pl – „Adrian Danek: Chcemy przełamać się w Krakowie”

Sandecja od pięciu meczów w lidze nie jest w stanie zapisać na konto trzech punktów. – Mam nadzieję, że przełamiemy to w Krakowie, chociaż wiemy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Wisła to bardzo dobra drużyna – mówił w rozmowie z Interią pomocnik drużyny z Nowego Sącza Adrian Danek.

Więcej

Onet – „LOTTO Ekstraklasa: problemy Wisły Kraków przed meczem z Sandecją Nowy Sącz”

Wiśle Kraków nie brakuje problemów przed sobotnim meczem 15. kolejki ekstraklasy z Sandecją Nowy Sącz. Trener Kiko Ramirez nie będzie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych piłkarzy.

Więcej

Onet – „Trener Wisły Kraków: Przyszła pora na zmienników”

W sobotnim (18.00) meczu z Sandecją Nowy Sącz, Wisła Kraków będzie musiała sobie radzić bez kilku ważnych piłkarzy. Z urazami zmagają się Ivan Gonzalez, Pol Llonch, Paweł Brożek i Fran Velez. Liczne kontuzje mięśniowe zawodników Białej Gwiazdy sprawiają, że trener Kiko Ramirez ma dość mocno ograniczone pole manewru.

– Mamy w tej chwili mało zawodników, zwłaszcza w obronie, ale mamy też piłkarzy, którzy pracują z nami od dawna, by wnieść wartość do tego zespołu. Przyszła pora na nich, by dostali szanse, na które zasłużyli – podkreśla Hiszpan, który zdradził, że w kadrze meczowej znajdą się Marko Kolar, chorwacki napastnik, który jeszcze nie zadebiutował w Wiśle oraz Patryk Małecki, wracający po kontuzji. Skrzydłowy nie jest jeszcze gotowy na dziewięćdziesiąt minut, ale ma usiąść na ławce rezerwowych. Ramirez pochwalił też kilku innych piłkarzy. – Fantastycznie pracują Martin Koštal czy Julian Cuesta. Jakub Bartosz nie był ostatnio w osiemnastce meczowej, a swoją pracą zasługuje na bardzo dużo – dodaje trener.

Więcej

Wyborcza.pl Kraków – „Wisła Kraków. Kiko Ramirez walczy z kontuzjami”

Walczy też z tymi, którzy sugerują, że sztab szkoleniowy jest kontuzjom winien. W sobotnim meczu z Sandecją przy Reymonta (godz. 18) trener Wisły nie będzie mógł skorzystać z czterech piłkarzy.

Więcej

WP SportoweFakty – „Kiko Ramirez szuka kretów w Wiśle Kraków. “Nie możemy mieć osób, które szkodzą klubowi. Niech się ujawnią”

– Nie możemy mieć osób, które działają przeciwko klubowi. Niech się ujawnią – mówi trener Wisły Kraków, Kiko Ramirez. Biała Gwiazda jest przetrzebiona kontuzjami, a Hiszpanowi nie podoba się, że jego współpracownicy rozmawiają o tym z dziennikarzami.

Więcej

Opracował ŁP