W jednym z dwóch pierwszych niedzielnych meczów w ramach 19. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze krakowskiej Wisły zmierzą się na swoim stadionie z Wisłą Płock. Przedstawiciele mediów zauważyli, że na stare śmieci wrócą dzisiaj nie tylko Semir Stilić, ale także Alan Uryga. Tradycyjnie dostarczamy Wam materiał o tym, co znalazła się w prasie i na portalach internetowych przed starciem z udziałem „Białej Gwiazdy”.

Gazeta Krakowska – „Wisła Kraków musi zacząć lepiej bronić, jeśli chce utrzymać miejsce w ósemce”

Sześć bramek straconych w dwóch ostatnich meczach nie wystawia najlepszego świadectwa defensywie Wisły Kraków. To o dwa gole więcej od tego, ile „Biała Gwiazda” straciła w ośmiu wcześniejszych spotkaniach! Najwyraźniej coś w dobrze funkcjonującej maszynce się zacięło, a perspektywy nie są specjalnie optymistyczne, jeśli wziąć pod uwagę, że na najbliższe spotkanie z Wisłą Płock krakowianie stracili swojego kapitana. W meczu z Górnikiem Zabrze Arkadiusz Głowacki zobaczył bowiem dwie żółte kartki, które eliminują tego zawodnika z niedzielnej potyczki.

Więcej

Gazeta Krakowska – „Semir Stilić i Alan Uryga wracają na Reymonta”

Pierwszy zagrał dla Wisły Kraków dokładnie 100 razy, drugi 66, strzelając przy tym 17 bramek. W niedzielę obaj przyjadą na stadion przy ul. Reymonta by znów wystąpić w Wiśle, ale tym razem tej z Płocka, która będzie najbliższym rywalem „Białej Gwiazdy”. Mowa oczywiście o Alanie Urydze i Semirze Stiliciu, którzy jeszcze w poprzednim sezonie wybiegali na boisko w krakowskiej drużynie. W lecie zmienili jednak barwy i teraz grają dla „Nafciarzy”.

Więcej

Przegląd Sportowy – „Ramirez: Wasilewski gotowy. W niedzielę zastąpi Głowackiego”

To będzie debiut Marcina Wasilewskiego w podstawowym składzie Wisły Kraków. Były reprezentant Polski zastąpi pauzującego za żółte kartki Arkadiusza Głowackiego. – Ściągaliśmy Marcina po to, by pomagał nam w takich momentach – mówi trener Kiko Ramirez.

Więcej

Przegląd Sportowy – „Kiko Ramirez go nie chciał, teraz Štilić wraca pod Wawel”

Jeszcze latem 30-latek był zawodnikiem Wisły, ale tej z Krakowa. Piłkarz przygotowywał się z Białą Gwiazdą do sezonu i zagrał we wszystkich sparingach, a w pierwszym meczu rozgrywek z Pogonią Szczecin (2:1) nie pojawił się na boisku nawet na minutę. Po tamtym spotkaniu poszedł na rozmowę do trenera Kiko Ramireza i usłyszał przykre słowa dla każdego zawodnika. – Dobrze, że przychodzisz. Niestety przegrałeś rywalizację o miejsce w składzie. Na twojej pozycji mam lepszych graczy – miał powiedzieć szkoleniowiec.

Więcej

Onet.pl – „Seweryn Kiełpin: z Wisłą zagramy bez kompleksów”

– Nikt z nas nie rozpamiętuje tych pojedynków, mamy zadanie wygrać – mówi bramkarz Wisły Płock Seweryn Kiełpin przed niedzielnym meczem z imienniczką z Krakowa, nawiązując do trzech porażek z Białą Gwiazdą, w tym dwóch po bramkach rywali w doliczonym czasie.

Więcej

Opracował ŁP