W najciekawiej zapowiadającym się piątkowym spotkaniu drugiej kolejki polskiej ekstraklasy Wisła Kraków w swoim pierwszym meczu w nowym sezonie w roli gospodarza zmierzy się z Bruk-Betem Termalicą Niciecza. Poniżej przedstawiamy fragmenty medialnych doniesień związanych z tym starciem.

Dziennik Polski – „Nowy kapitan Bruk-Betu liczy na wygraną z Wisłą w Krakowie”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza przed sezonem dokonała małej rewolucji kadrowej. Z ekipą „Słoników” pożegnało się 9 piłkarzy, natomiast do drużyny z Małopolski przybyło 6 nowych zawodników. Jednym z nich jest Łukasz Piątek.

Więcej

Goal.pl – „Interesujące derby w drugiej kolejce”

Po zwycięskim spotkaniu z Pogonią Szczecin w drugiej kolejce polskiej ekstraklasy krakowska Wisła na swoim stadionie zmierzy się z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Ekipa spod Tarnowa w miniony weekend uległa na swoim obiekcie Jagiellonię Białystok. Mimo wszystko derby Małopolski zapowiadają się bardzo interesującą.

Krakowianie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rywalizują po raz 78 w historii, gdy team z Niecieczy rywalizuje w elicie dopiero w trzecim sezonie. Biorąc ten fakt pod uwagę, faworyt może być tylko jeden. Lotto Ekstraklasa jednak różne niespodzianki już widziała.

Więcej

Gol24.pl – „Czy Słoniki ponownie sprawią niespodziankę?”

W piątkowy wieczór sezon na własnym stadionie zainaugurują podopieczni Kiko Ramireza. Ich rywalem będzie Bruk-Bet Termalica – zespół, który w ostatnim meczu ubiegłego sezonu nieco niespodziewanie zwyciężył przy Reymonta w Krakowie.

Więcej

Interia.pl – „Rumak: Jedziemy na Wisłę, żeby wygrać”

– Przed nami bardzo trudne spotkanie. Jedziemy na Wisłę po to, żeby wygrać – mówi szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Mariusz Rumak przed piątkowym meczem z Wisłą Kraków.

Więcej

Przegląd Sportowy – „Wisłą skreśliła Videmonta. Francuz odsunięty od zespołu”

Hugo Videmont w tarapatach. Francuski skrzydłowy został odsunięty od pierwszej drużyny Wisły i trenuje indywidualnie. – Już miesiąc temu usłyszał ode mnie, że nie będę na niego stawiał – mówi trener Kiko Ramirez.

Więcej

WP SportoweFakty – „Wisła – Bruk-Bet, czyli gwarancja dreszczowca”

Wydarzeniem piątku w Ekstraklasie będzie pojedynek Wisły Kraków z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Małe derby Małopolski w ostatnim czasie dostarczały nie mniej piłkarskich emocji niż krakowska Święta Wojna.

Więcej

Wyborcza Kraków – „Małopolskie starcia czas zacząć”

Będzie ich w tym sezonie 12, a może nawet 18. Pierwsze w piątek – Wisła gra u siebie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (godz. 20.30). Derby Małopolski to może określenie na wyrost, ale od dawna jest w obiegu. I…

Więcej

Opracował ŁP