Piątek w piłkarskim świecie w Polsce upłynie pod znakiem startu kolejnego sezonu piłkarskiego, w którym najmocniejsze ekipy w kraju nad Wisłą zaczną rywalizację o mistrzostwo. W najciekawszym spotkaniu dnia Pogoń Szczecin zmierzy się na swoim stadionie z Wisłą Kraków. Poniżej przedstawiamy fragmenty medialnych doniesień związanych z tym starciem.

Interia.pl – „Maciej Skorża: Ten mecz jest sporą niewiadomą”

Bez kontuzjowanych Spasa Delewa i Adama Frączczaka Pogoń Szczecin zainauguruje sezon. W piątkowym meczu o godz. 20.30 “Portowcy” podejmą mocno przebudowaną Wisłę Kraków.

Więcej

Przegląd Sportowy – „Problem Macieja Skorży? Dawid Kort nie dokończył treningu”

Piętrzą się problemy Macieja Skorży przed debiutem na stanowisku trenera Pogoni. Dzisiejszych zajęć nie dokończył Dawid Kort. Wychowanek Portowców prawdopodobnie odniósł kontuzję. Na razie nie wiadomo, czy występ pomocnika z Wisłą Kraków jest zagrożony.

Więcej

WP SportoweFakty – „Pogoń – Wisła Kraków: wraca Maciej Skorża, wracają wspomnienia”

Identycznie jak w poprzednim sezonie, pierwszym przeciwnikiem Pogoni Szczecin w Lotto Ekstraklasie będzie Wisła Kraków. Granatowo-bordowi znów przystąpią do inauguracji z trenerem, który w przeszłości pracował pod Wawelem. Rok temu był to Kazimierz Moskal, a w piątek będzie nim jego następca Maciej Skorża.

Szkoleniowiec był w Wiśle ponad 2,5 roku od czerwca 2007 do marca 2010. Od czasu odejścia Skorży w klubie z Krakowa zmieniono trenera 14 razy, ale żaden wybraniec nie zadomowił się na ławce równie długo jak radomianin. Nie udało się to Robertowi Maaskantowi, Michałowi Probierzowi, ani Franciszkowi Smudzie.

Więcej

Wyborcza Szczecin – „Pogoń Szczecin zaczyna jubileuszowy sezon. Na początek zagra z Wisłą Kraków”

Ten sezon będzie wyjątkowy, ponieważ w kwietniu przyszłego roku Pogoń będzie obchodziła 70. rocznicę powstania. Klub kilka dni temu przedstawił bardzo okazały plan obchodów tego święta, ale nawet największe atrakcje nie zrekompensują kibicom braku trofeum.

Więcej

Opracował ŁP