Dzisiaj wieczorem w ramach trzeciej kolejki Lotto Ekstraklasy po raz 108 w historii dojdzie do klasyka, w którym Górnik Zabrze zmierzy się z Wisłą Kraków. Obie ekipy łącznie mają 41 trofeów. Tymczasem poniżej przedstawiamy, co słychać w mediach przed tym starciem.

Goal.pl – „Pojedynek Angulo z Carlitosem, czyli klasyk Górnik – Wisła”

W najciekawiej zapowiadającym się meczu w ramach trzeciej kolejki polskiej ekstraklasy Górnik Zabrze na swoim stadionie zmierzy się z Wisłą Kraków. Gospodarze przystąpią do swojego spotkania po pechowo przegranym starciu z Jagiellonią Białystok. Zgoła odmienne nastroje mają z kolei wiślacy po swoim ostatnim meczu, wygrywając go rzutem na taśmę.

Chociaż starcie zabrzan z ekipą Białej Gwiazdy zapowiada się bardzo interesująco, to w ostatnich dniach kibice krakowskiej ekipy byli skupieni na temacie ewentualnego nowego inwestora, który chciał wykupić akcji Wisły.

Więcej

Interia.pl – „Wisła Kraków przed spotkaniem z Górnikiem”

– Górnik Zabrze ma więcej mistrzowskich tytułów niż Wisła Kraków. Musimy być skoncentrowani w meczu z nami, bo nie będzie łatwo – mobilizuje swoją ekipę Kiko Ramirez.

Więcej

Przegląd Sportowy – „Wisła Kraków nie zostanie sprzedana. Dlaczego odrzucon ofetę Niemców?”

Sprawa, która mogła się ciągnąć tygodniami została zamknięta w 7 dni, a wszystko dzięki temu, że Tele-Fonika i Wisła wreszcie zaczęły współpracować.

Więcej

Onet – „Rośnie forma Wojtkowskiego. Możliwe, że dostanie szansę od początku”

Górnik Zabrze był jednym z tych klubów, które chciały w lecie przygarnąć Kamila Wojtkowskiego, wracającego do ekstraklasy po dwuletnim pobycie w RB Lipsk. Beniaminek ekstraklasy był zainteresowany wypożyczeniem piłkarza. Do akcji wkroczyła jednak Wisła, której udało się go pozyskać na zasadzie transferu definitywnego.

Więcej

WP SportoweFakty – „Górnik – Wisła: kolejny klasyk w Zabrzu. Górnik znów chce sprawić niespodziankę”

W meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmie Wisłę Kraków. Beniaminek w dwóch pierwszych rundach pokazał się z dobrej strony i liczy na sprawienie kolejnej niespodzianki w starciu z niepokonanym rywalem.

Więcej

Wyborcza Katowice – „Kibice Górnika Zabrze przyjęli zakład. Dadzą radę?”

W najbliższą sobotę Górnik zagra na własnym stadionie z Wisłą Kraków. Z tej okazji bukmacher zdecydował założyć się z kibicami Trójkolorowych o to, czy na tym spotkaniu wszystkie miejsca na stadionie zostaną zajęte. Jeżeli tak się stanie i mecz obejrzy komplet widzów, STS wspomoże finansowo powstanie unikatowej sektorówki w kształcie klubowego trykotu.

Więcej

Opracował ŁP