Zaplanowany na niedzielę mecz w ramach szóstej kolejki polskiej ekstraklasy z udziałem Wisły Kraków i Lechii Gdańsk nie zostanie rozegrany. Spotkanie zostało odwołane za względu na wzrost zachorowań na COVID-19 wśród piłkarzy i pracowników klubu z Grodu Kraka. Na razie nie został podany nowy termin rozegrania meczu.

Od kilku dni sytuacja w klubie ze stolicy Małopolski nie napawała optymizmem. Po kolejnych badaniach na koronawirusa u zawodników i pracowników pojawiają się nowe przypadku zachorowań. Chociaż informacja nie została potwierdzona, to jedną z osób, która mogła zostać dotknięta przez “nieszczęsny patogen” w Wiśle, był Jakub Błaszczykowski.

Właśnie po wykryciu zachorowania u kapitana krakowskiej ekipy i jednocześnie współwłaściciela klubu, zalecono wykonanie kolejnych badań u zawodników i pracowników, którzy mają kontakt z drużyną. Niestety ziścił się czarny scenariusz, bo kolejne osoby miały mieć pozytywny wynik na obecność COVID-19. Taki stan rzeczy sprawił, że według informacji serwisu Interia.pl, sanepid zarekomendował, aby niedzielny mecz ligowy wiślaków z teamem z Grodu Neptuna został odwołany.

Oświadczenie opublikowane na oficjalnej stronie Wisły Kraków

“W związku wystąpieniem kilku przypadków SARS-CoV-2 wśród zawodników pierwszej drużyny Wisły Kraków oraz z możliwością pojawienia się kolejnych zakażeń, organizator rozgrywek Ekstraklasa SA w porozumieniu Komisją Medyczną Polskiego Związku Piłki Nożnej i z Małopolską Stacją Sanitarną podjął decyzję o zmianie terminu spotkania w ramach 6. kolejki pomiędzy Białą Gwiazdą a Lechią Gdańsk” – brzmi oświadczenie Wisły Kraków opublikowane na oficjalnej stronie internetowej klubu.

“Zawodnicy oraz przedstawiciele klubu borykający się z koronawirusem zostali objęci kwarantanną. O nowym terminie meczu poinformuje Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA” – czytamy dalej.