Mateusz Miga i piłkarze Wisły na Targach Książki w Krakowie!

0
1381

fb_grafika-wydarzenie_sport_krakow_2016_1200x675_mateusz-migaMiędzynarodowe Targi Książki, odbywające się w dniach 27-30 października w Krakowie, będą miały swoje atrakcję także dla fanów piłki nożnej. Na jednym z odbywających się tam spotkań autorskich zagości Mateusz Miga oraz byli piłkarze Białej Gwiazdy.

Dziennikarz Mateusz Miga, autor książki „Wisła Kraków. Sen o Potędze”, opowiadającej o historii klubu z ul. Reymonta, będzie tegorocznym gościem targów. Towarzyszyć mu będzie kilku piłkarzy Białej Gwiazdy. Spotkanie z nimi obędzie się w niedzielę (30 października) o godz. 11:00 na stoisku D36 (stoisko Wydawnictwa SQN).

Mateusz Miga i piłkarze Wisły chętnie podpiszą książki, rozdadzą autografy i zrobią sobie zdjęcie z fanami. Z każdym z nich będzie można zamienić kilka słów. To wspaniała okazja, szczególnie dla fanów Wisły, by spotkać ludzi tak mocno związanych z ich klubem.

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie rozpoczynają się już w czwartek w Hali Expo Kraków (Galicyjska 9).
Dołącz do wydarzenia na FB i bądź na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat spotkania: https://www.facebook.com/events/1630601120572330/

O książce:

Osiem mistrzowskich tytułów, dwa Puchary Polski, wygrane z Schalke, Parmą i FC Barceloną, pamiętne mecze z Realem Madryt czy Interem Mediolan. I nadrzędny cel: awans do Ligi Mistrzów, do bram piłkarskiego raju, do których pukali siedmiokrotnie. Czasem po cichu, jakby onieśmieleni, innym razem z całych sił, rozpaczliwie łomocząc do utraty tchu. Efekt zawsze był ten sam – wrota pozostawały zatrzaśnięte. Na krajowym podwórku rządzili jednak niemal niepodzielnie przez 13 długich lat…

Kiedy pod koniec 1997 roku do Wisły Kraków przyjechali panowie w garniturach, otwierając walizkę pełną pieniędzy i kupując kilkunastu piłkarzy, nikt nie spodziewał się tego, co wkrótce miało się stać. Że z dnia na dzień zamienią ligowego outsidera stojącego na skraju bankructwa w najlepszą drużynę w kraju. Ta historia jak ze snu kibica wreszcie doczekała się książki!

Maciej Żurawski porównywany do Ronaldo z powodu… wagi. Wódka ze sprite’em, przez którą Kamil Kosowski nie trafił do Benfiki. Turecka dieta Franciszka Smudy i prowadzenie piłki głową zalecane przez Wojciecha Łazarka. Kopalnia anegdot na temat Białej Gwiazdy ery Bogusława Cupiała. Kulisy największych sukcesów i okoliczności wydarzeń, o których przy Reymonta najchętniej by zapomniano. Opowieść, która pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie, co poszło nie tak. Dlaczego dziś Wisła znów walczy o przetrwanie.

NIE MASZ JESZCZE TEJ KSIĄŻKI? ZAPRASZAMY DO SKLEP.GOAL.PL. ZAKUPISZ TAM KSIĄŻKĘ W CENIE 40% MNIEJSZEJ OD OKŁADKOWEJ!