Znany jest arbiter niedzielnego starcia Wisły Kraków w ramach 32. kolejki polskiej ekstraklasy, która zmierzy się na swoim stadionie z Legią Warszawa. Będzie nim Mariusz Złotek z Gorzyc. W tej kampanii znany arbiter prowadził już mecz „Białej Gwiazdy” z Lechią Gdańsk.

Cywka po sezonie pożegna się z Wisłą?

Złotek ostatnie spotkanie Wisły prowadził 26 sierpnia minionego roku, w którym krakowska ekipa podzieliła się punktami z „Biało-zielonymi”, remisując 1:1.

Wcześniej wiślacy rozgrywali mecz z udziałem arbitra z Gorzyc dokładnie 28 maja, gdy Lech Poznań na swoim obiekcie pokonał team z Grodu Kraka 2:1.

Dodajmy, że ogólnie w ośmiu ostatnich potyczkach Wisły prowadzonych przez 48-latka pięć zakończyło się wygraną teamu z Małopolski, dwa razy miał miejsce remis, a raz górą byli rywale krakowskiej ekipy.

Ciekawostką jest fakt, że Złotek miał już okazję w ostatnim czasie prowadzić starcie Legii z Wisłą, gdy obie ekipy rywalizowały ze sobą na stadionie w stolicy Polski. Wówczas miał miejsce rezultat 2:2, a było to 15 marca 2015 roku.

Opracował ŁP