Niedawno wspominaliśmy trzecią rocznicę podpisania kontraktu z Wisłą przez doświadczonego obrońcę, natomiast dzisiaj przekazujemy informację zdecydowanie bardziej aktualną – Marcin Wasilewski zakończył profesjonalną karierę piłkarską.

Wychowanek krakowskiego Hutnika w sierpniu pożegnał się z Białą Gwiazdą i od tego momentu pozostawał bez klubu. Chociaż tuż po ostatnim spotkaniu w barwach klubu z Reymonta 40-latka spekulowano, że były zawodnik Anderlechtu i Leicester zamierza kontynuować grę, po ponad 3 miesiącach od rozstania się z Wisłą niewielu wierzyło, iż Wasyl wrócił rywalizacji na najwyższym poziomie. Piłkarz postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i poinformował sportowy świat o swojej decyzji, zamieszczając stosowny post na swoim profilu na Instagramie.

Kilka dni temu, poświęciliśmy utytułowanemu defensorowi zdecydowanie więcej miejsca, więc dzisiaj tylko krótko wspomnimy boiskowy dorobek Marcina Wasilewskiego w koszulce z białą gwiazdą na piersi – 3 sezony, 60 spotkań, 1 gol (w derbowym pojedynku z Cracovią) i 2 asysty, a także niezliczona rzesza kibiców, których swoją osobą krakowski wojownik przyciągnął na trybuny R22.

Pechowy wojownik – 3 lata temu Marcin Wasilewski podpisał kontrakt z Wisłą