Kilka dni temu oficjalnie kontrakt z Wisłą Kraków parafował Tafara Alexander Madembo. Z 16-latkiem w ekipie z Grodu Kraka wiązane są duże nadzieje. W rozmowie z oficjalną stronę internetową „Białej Gwiazdy” zawodnik przedstawił swoje pierwsze odczucia po podpisaniu umowy.

Agent Turgemana: Alon chce zostać w Wiśle

Przypomnijmy, że Madembo trafił do Wisły z Escoli Warszawa. Urodzony w Warszawie zawodnik ma wzmocnić siłę ofensywną krakowskiej ekipy.

– Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany tym, że mogłem podpisać kontrakt z tak wielkim klubem jak Wisła Kraków. Jest to dla mnie wielki krok w mojej piłkarskiej przygodzie i nie mogę się już doczekać momentu, kiedy będę mógł wybiec na boisko i godnie reprezentować „Białą Gwiazdę” – mówił piłkarz w rozmowie z oficjalnym serwisem internetowym Wisły.

Madembo opowiedział na jakiej pozycji czuje się najlepiej. – Moją nominalną pozycją jest lewe skrzydło, ale dobrze czuję się również jako lewy obrońca. Nie jest dla mnie problemem, aby wystąpić również po drugiej stronie boiska, czyli na prawej flance. Myślę więc, że wszechstronność jest moją mocną stroną, dlatego zagram tam, gdzie trener będzie mnie potrzebował – przekonywał młody piłkarz.

Dodajmy, że Madembo parafował z Wisłą umowę na trzy lata. Zawodnik w najbliższym czasie będzie trenował z zespołem krakowian do lat 18.