Na zakończenie 13. kolejki polskiej ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków zmierzą się na swoim stadionie z Zagłębiem Sosnowiec, przystępując do potyczki z beniaminkiem rozgrywek w roli faworyta. Przed tym starciem szkoleniowiec „Białej Gwiazdy” przekonywał, że przed jego zespołem trudny mecz.

Media: Wisła zmieni właściciela?

– Myślę, że nie będzie to łatwe spotkanie. Piłkarze Zagłębia są bardzo zmotywowani, a my po meczu w Warszawie musimy pokazać swoją wartość – mówił Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę Wisły.

– W drużynie gości jest kilku naprawdę ciekawych piłkarzy, którzy na pewno są wstanie zrobić różnicę – zaznaczył były dyrektor sportowy Pogoni Szczecin.

Sosnowiczanie w poniedziałkowy wieczór rozegrają swój drugi mecz pod batutą Valdasa Ivanauskasa. Co o ekipie pod batutą nowego szkoleniowca myśli opiekun teamu z Grodu Kraka?

– Na pewno zmiana trenera w jakimś stopniu utrudnia nam rozpracowanie rywala, bo mogliśmy ich zobaczyć tylko w jednym spotkaniu pod nowym kierownictwem. Dodatkowo, można mówić o „efekcie nowej miotły”, która zawsze działa i daje piłkarzom impuls do lepszej gry – skwitował Stolarczyk.