W Krakowie wciąż bez zmian. W niedzielny wieczór w meczu 26. kolejki polskiej ekstraklasy krakowska Wisła na swoim stadionie pokonała Cracovię, wygrywając po raz czwarty z rzędu w derbach. Po zakończeniu spotkania komentarz na temat meczu wyraził szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”.

Wisła górą w derbach! Wisła – Cracovia 3:2

– Przede wszystkim chciałbym podziękować kibicom – po pierwsze wypełnili stadion po brzegi, po drugie mocno nas wspierali i stworzyli atmosferę, dzięki której dzisiaj wygraliśmy. Gratuluję moim piłkarzom, bo oddali dzisiaj wszystko, co mieli najlepszego – mówił Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę klubu z Grodu Kraka.

– Oczywiście straciliśmy dwie bramki w końcówce, ale to był efekt dobrej gry Cracovii, która jest zespołem z przerwaną, ale jednak serią zwycięstw. Na pewno jest groźnym przeciwnikiem, ale dzisiaj wygrana jest po naszej stronie i z tego się cieszymy – dodał trener Wisły.

Dwóch zawodników „Białej Gwiazdy” zakończyło Świętą Wojnę z urazami. Mowa o Michale Buchaliku i Krzysztofie Drzazdze. Opiekun krakowian zabrał głos w tej kwestii.

– To są problemy mięśniowe. Poczekamy do jutra na pełną diagnozę doktora i sztabu medycznego, wtedy będziemy mieli jasność i będziemy mogli ogłosić komunikat dotyczący ich stanu zdrowia. Tylko tyle mogę na teraz powiedzieć – skwitował Stolarczyk.