W piątkowym boju w ramach piątej kolejki polskiej ekstraklasy pewne zwycięstwo zanotowali piłkarze Wisły Kraków, pozostawiając w pokonanym polu Łódzki Klub Sportowy. Pochwał w kierunku swoich podopiecznych nie szczędził szkoleniowiec ekipy z Grodu Kraka.

Czterech wiślaków wyróżnionych przez Canal+

– Trudno nie kryć zadowolenia po zwycięstwie 4:0. Oczywiście, wynik jest wysoki, jednak jakość rywala była duża, a zespół ŁKS-u prezentuje się naprawdę dobrze od początku sezonu – mówił Maciej Stolarczyk cytowany przez Wisla.krakow.pl.

– Moi zawodnicy wytrzymali napór łódzkiego klubu i co najważniejsze, strzelili cztery bramki, czego wcześniej nie potrafiliśmy zrobić. Duże słowa uznania dla drużyny i oczywiście dla kibiców, którzy mocno nas wspierali i chcieli pomóc w odniesieniu tego zwycięstwa – dodał trener krakowian.

– Zarówno piłkarze, jak i kibice, są po dzisiejszym meczu zadowoleni. Co do zmiany w przerwie – Lukas doznał urazu i doszedłem do wniosku, że nie można ryzykować. Na diagnozę poczekamy do poniedziałku, dzisiaj jest zbyt wcześnie, by ją nakreślić – skwitował 47-latek.

Wisła po rozegraniu pięciu ligowych spotkań legitymuje się bilansem siedmiu punktów na koncie. Taki stan rzeczy sprawia, że wiślacy plasują się na szóstej pozycji w ligowej klasyfikacji.