Bardzo interesująco zapowiadają się niedzielne derby Krakowa, w których Wisła zmierzy się z Cracovią. W piątek w trakcie spotkania z dziennikarzami szkoleniowiec „Białej Gwiazdy” opowiadał o przygotowaniach swojej ekipy do batalii z „Pasami”.

Wisła w derbach bez trzech zawodników [sytuacja kadrowa]

– To spotkanie będzie świętem dla Krakowa. Bardzo się cieszę, że chęć obejrzenia go wyraziło tylu kibiców, jest to dla nas ogromne wsparcie. Publiczności należy się spektakl w postaci dobrej piłki, a nie chuligańskich wybryków – mówił Maciej Stolarczyk w trakcie konferencji prasowej.

– Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, dobrze zmotywowani i czekamy na niedzielę. Myślę, że nie ma faworyta, a wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami – dodał szkoleniowiec Wisły.

– Dobre funkcjonowanie zespołu to zasługa wszystkich. Zależy mi na tym, aby każdy wychodzący na boisko zawodnik był częścią planu, który sobie zakładamy i pracował dla całej ekipy – zaznaczył Stolarczyk.

– Mam zawodników w pełni świadomych, którzy w większości mają już tego typu doświadczenia i wiedzą jak to wygląda. Jeśli chodzi o kwestie motywacji, to to, co się dzieje wokoło widowiska jest najlepszą motywacją – skwitował opiekun „Białej Gwiazdy”.

Przypomnijmy, że niedzielny bój Wisły z Cracovią zaplanowany jest na godzinę 18:00.