Piłkarze krakowskiej Wisły udanie zaczęli przygotowania do nowego sezonu, wygrywając w swoim pierwszym spotkaniu kontrolnym tego lata. „Biała Gwiazda” w pokonanym polu pozostawiła Reprezentację Powiatu Suskiego, wygrywając 2:0. Po zakończeniu meczu krótkiego komentarza udzielił szkoleniowiec krakowian.

Oficjalnie: Patryk Małecki podpisał umowę z Zagłębiem Sosnowiec

– Jest to okres, w którym musimy się zająć aspektami fizycznymi. Badania wyszły pozytywnie, co nam pozwoliło wejść na większe obciążenia. To moment, kiedy nie ma typowej świeżości. Skupialiśmy się przede wszystkim na elementach typowo piłkarskich. Mecz był traktowany jako dopełnienie tygodnia, czyli jako jednostka treningowa – powiedział Maciej Stolarczyk cytowany przez Wisla.krakow.pl.

Ostatnio szeregi krakowian pożegnał Marko Kolar, co sprawia, że w ataku „Białej Gwiazdy” pojawiła się luka. Kto zastąpi skutecznego zawodnika? Szkoleniowiec Wisły zabrał także w tej kwestii głos.

Mam kilka dylematów, ale podchodzę do tematu spokojnie. Wrócił Denys Bałaniuk, do dyspozycji jest Paweł Brożek, zobaczymy, jak ta rywalizacja wpłynie na poziom sportowy zawodników. Są jeszcze Drzazga, Buksa i Balicki. Dzisiaj z przodu zagrał Mak, także szukam optymalnych rozwiązań personalnych – mówił Stolarczyk.