Dzisiaj wieczorem w ramach 11. kolejki Lotto Ekstraklasy dojdzie do starcia, w którym Cracovia na swoim stadionie zmierzy się z Wisłą Kraków. Przed tym spotkaniem szkoleniowiec „Białej Gwiazdy” przekonywał, że jego podopieczni zdają sobie sprawę z rangi spotkania.

Święta Wojna: Cracovia vs Wisła Kraków. Zapowiedź, typy, kursy

– Cóż można powiedzieć przed derbami? Każdy zdaje sobie sprawę, jaki to mecz dla nas i dla naszego przeciwnika zza miedzy – mówił Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę klubu ze stolicy Małopolski.

W dzisiejszym meczu na pewno zabraknie Marko Kolara. Szkoleniowiec krakowskiej ekipy wierzy jednak, że zawodnik wkrótce wróci do gry.

– Nie będę mógł skorzystać z Marko Kolara, który jest po zabiegu i przechodzi rehabilitację. Mamy nadzieję, że w tym roku wróci na boisko i na to liczę – przekonywał były dyrektor sportowy Pogoni Szczecin.

Wiślacy do derbowej potyczki podejdą po dwóch z rzędu porażkach. Stolarczyk jest jednak pewny, że jego zespół do swojego meczu podejdzie odpowiednio zmotywowany.

– To, co jest za nami, nie jest tak istotne jak to, co przed nami. Mecz derbowy jest dla nas najważniejszy, mieliśmy czas na wdrożenie planu – powiedział Stolarczyk.

Dodajmy, że dzisiejsza potyczka na stadionie przy ulicy Kałuży toczona będzie bez publiczności. Również na ten temat szkoleniowiec ekipy z siedzibą przy Reymonta wypowiedział się na ten temat.

– Wiadomo, że gra się dla kibiców i to dla nich się wychodzi na mecze. Są częścią spektaklu. Jeśli nie mogą uczestniczyć w takim spotkaniu, to nie jest to naturalne. Na to nie mamy jednak wpływu i skupiamy się na tym, co na boisku – skwitował trener Wisły.