Po przerwie na spotkania reprezentacyjne piłkarze krakowskiej Wisły w piątkowy wieczór wracają do ligowych zmagań. W ramach 12. kolejki polskiej ekstraklasy rywalem „Białej Gwiazdy” będzie Piast Gliwice. Przed tym starciem na konferencji prasowej z dziennikarzami rozmawiał opiekun teamu z Grodu Kraka.

Sytuacja kadrowa Wisły przed starciem z Piastem

– Mieliśmy przerwę na reprezentację, która była nam bardzo potrzebna, bo w tym czasie mieliśmy możliwość pracy nad rehabilitacją i powrotem do zdrowia większości zawodników, którzy wcześniej nie mogli uczestniczyć w meczach – mówił Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę krakowskiego klubu.

Team z Górnego Śląska jest po kilku zmianach w składzie, do czego szkoleniowiec krakowian się odniósł. Stolarczyk podkreślił też, że Piast będzie dla Wisły trudnym przeciwnikiem.

– Ubiegłoroczny mistrz Polski pokazał wtedy swoją klasę, choć teraz jest po kilku korektach, bo nie ma już w składzie niektórych zawodników. Jest to drużyna prowadzona rozsądnie, gra podobnie jak w zeszłym sezonie, opierając się na Parzyszku, jeśli chodzi o ofensywę, którego piłka szuka w polu karnym – kontynuował opiekun „Białej Gwiazdy”.

– To bardzo trudny rywal, ale w polskie lidze nie ma łatwych przeciwników, czego już na własnej skórze doświadczyliśmy. Mamy świadomość tego z kim gramy, ale i tego, gdzie gramy i jakim klubem jesteśmy – zaznaczył 47-latek.