Wisła Kraków w meczu z Lechem Poznań ma tylko jeden cel, którym jest zatrzymanie lidera rozgrywek. Szkoleniowiec teamu z Małopolski przed starciem z „Kolejorzem” przekonywał, że jego ekipa jest gotowa do tego starcia.

Lech Poznań vs Wisła Kraków. Zapowiedź, typy, kursy

– Jesteśmy gotowi, rywal pokazuje, że potrafi grać kilkoma systemami i ma pełen wachlarz do zaprezentowania. Dodatkowo posiada bardzo ciekawych graczy, także mam nadzieję, że będziemy świadkami ciekawego meczu – stwierdził Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę teamu z Grodu Kraka.

W treningach Wisły uczestniczą aktualnie wszyscy zawodnicy. Szkoleniowiec spadkobierców 13-krotnych mistrzów Polski przekonywał, że bardzo liczy na takich zawodników jak Zoran Arsenić.

– Każdy z rekonwalescentów spisuje się coraz lepiej. Nie ma co ukrywać, że w kolejnej fazie sezonu liczę na tego zawodnika. Widać jego determinację i chęć gry. Zespół może mieć z niego korzyść – rzekł opiekun „Białej Gwiazdy”.

Bolączką krakowskiej drużyny w pierwszej fazie rozgrywek polskiej ekstraklasy jest przede wszystkim skuteczność. W tej kwestii Stolarczyk zabrał także głos w trakcie spotkania z przedstawicielami mediów.

– Dyskutowaliśmy na ten temat, każdy ma świadomość tego, że aby być piętro wyżej, musi dać z siebie więcej. W taki sposób podchodzimy do codziennych zajęć. Widzę determinację Jesusa, który chce dać drużynie więcej. Jego poziom sportowy może być jeszcze wyższy, doskonale to rozumie i w pełni poświęca się, aby zamieniać sytuacje na gole, bo na pewno nie czuje się z tym komfortowo. Poprzedni sezon pokazał pułap, na który może się wspiąć – powiedział trener Wisły.

Przypomnijmy, że krakowianie przed dzisiejszym bojem legitymują się bilansem pięciu punktów na koncie.