Dzisiaj wieczorem piłkarze krakowskiej Wisły zmierzą się w delegacji z Piastem Gliwice w meczu w ramach 14. kolejki Lotto Ekstraklasy. Przed tym starciem z dużym szacunkiem o rywalu wypowiedział się opiekun „Białej Gwiazdy”.

Szymon Marciniak poprowadzi mecz Piast – Wisła

– Taka jest nasza liga – nieprzewidywalna. Nie jestem zaskoczony postawą Piasta, który dziś ma tyle samo punktów, co my – mówił Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę klubu ze stolicy Małopolski.

– Weźmy chociaż przykład Legii, która miała odjechać rywalom, a tego nie widać. Każdy mecz w Ekstraklasie jest trudny i nie da się przewidzieć jego wyniku, bo nie ma zespołu, który całkowicie zdominowałby te rozgrywki – zaznaczył były dyrektor sportowy Pogoni Szczecin.

Dobra postawa gliwickiej drużyny w trakcie trwającej kampanii to zasługa przede wszystkim trenera Waldemara Fornalika. Stolarczyk nie szczędził pochwał w kierunku szkoleniowca „Piastunek”.

– Trener Fornalik to fantastyczny fachowiec, który nieraz potwierdził swoje umiejętności. Dlatego tym bardziej nie jestem zaskoczony faktem, iż Piast spisuje się tak dobrze – skwitował opiekun Wisły.

Dodajmy, że pierwszy gwizdek starcia, które będzie miało miejsce na stadionie przy ulicy Okrzei, zaplanowany jest na godzinę 20:30.