W sobotni wieczór w ramach 15. kolejki Lotto Ekstraklasy krakowska Wisła przed własną publicznością zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Między innymi o randze tego starcia w trakcie czwartkowej konferencji prasowej wypowiadał się szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”.

Halilović i Kolar trenują już z drużyną

– Jestem bardzo zadowolony z pracy i postawy zespołu. Dla nas jest to bardzo istotne spotkanie i skupiliśmy się głównie na tym, co mamy zrobić na boisku, a nie na rywalu – mówił trener Wisły w trakcie spotkania z dziennikarzami.

– Pracowaliśmy nad organizacją gry defensywnej, ale i nad wykończeniami. Ostatnio nie funkcjonowaliśmy w tych elementach najlepiej. W związku z tym musieliśmy położyć na to większy nacisk w bieżącym mikrocyklu – kontynuował Maciej Stolarczyk.

– Jesteśmy na takim etapie, że musimy bardzo ciężko pracować, by zdobywać punkty. Mieliśmy bardzo fajne występy z Lechem, Lechią czy Legią, ale były też i mecze dużo słabsze. Musimy potwierdzać naszą jakość w każdym spotkaniu – zaznaczył opiekun teamu z Grodu Kraka.

Odnotujmy, że krakowska ekipa jest bez zwycięstwa od trzech meczów. Przed tygodniem Wisła uległa w delegacji Piastowi Gliwice.