Wisła Kraków w sobotnim meczu ósmej kolejki polskiej ekstraklasy odniosła swoje piąte zwycięstwo ligowe i czwarte z rzędu. W pokonanym polu „Biała Gwiazda” pozostawiła Lechię Gdańsk, wygrywając 5:2. Po zakończeniu meczu radości z tego powodu nie ukrywał szkoleniowiec krakowian.

Skrót meczu Śląsk Wrocław – Wisła Kraków [wideo]

– Gratuluję moim zawodnikom świetnego meczu. Przy tak licznej publiczności i tak gorącym dopingu kibiców stworzyli wspaniałe widowisko. Oba zespoły chciały wygrać, ale to nam udało się strzelić więcej goli – mówił Maciej Stolarczy na konferencji prasowej cytowanej przez oficjalną stronę Wisły.

Warto przypomnieć, że przed spotkaniami reprezentacji Wisła wygrała ze Śląskiem Wrocław. Opiekun krakowskiej drużyna przyznał, że po tym starciu jego sztab analizował siedem ostatnich występów Wisły.

– Rzeczywiście mecz we Wrocławiu nie był w naszym wykonaniu dobry. W przerwie analizowaliśmy nasze ostatnie siedem gier, wyciągaliśmy wnioski, ale to samo robiły sztaby wszystkich zespołów. Cieszę się, że po przerwie od ligi na stadion przyszło tyle kibiców, to też nas poniosło – rzekł 46-latek.

Tymczasem już w najbliższy piątek Wisłą w delegacji zagra z Pogonią Szczecin, która zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w ligowej klasyfikacji. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 18:00.