W związku z kontuzją Pawła Brożka okazję do gry w wyjściowym składzie krakowskiej Wisły w poniedziałkowym meczu przeciwko Górnikowi Zabrze w ramach 21. kolejki polskiej ekstraklasy ma Krzysztof Drzazga. Trener krakowian w osobie Macieja Stolarczyka zabrał głos między innymi w tej sprawie.

Ligowe debiuty Arsenicia i Kostala w Jagiellonii

Oprócz zawodnika broniącego ostatnio barw Puszczy Niepołomice do gry w pierwszym składzie wiślaków przymierzany był również pozyskany niedawno przez krakowski klub Vukan Savicević. Szkoleniowiec Wisły dał jednak do zrozumienia, że raczej tylko ten pierwszy wystąpi w poniedziałkowym boju od pierwszej minuty.

– Jeszcze chwilę poczekamy na to, by Savicević mógł zagrać. W pierwszej jedenastce go nie będzie – mówił Stolarczyk w trakcie sobotniej konferencji prasowej.

Opiekun „Białej Gwiazdy” nie szczędził natomiast pochwał w kierunku Drzazgi. 23-latek zdaniem trenera ma duży potencjał. – Drzazga ma możliwości, by być wyróżniającym się zawodnikiem w Ekstraklasie – rzekł Stolarczyk

Aktualnie krakowianie plasują się ósmym miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Były dyrektor sportowy Pogoni Szczecin w trakcie spotkania z dziennikarzami odniósł się również do celów stawianych drużynie, zachowując jednak spokój w tym aspekcie. – Ja bym trochę ostudził oczekiwania. Mamy tylko cele krótkoterminowe – skwitował lapidarnie Stolarczyk.