Podbudowana mentalnie Wisła Kraków w środowy wieczór powalczy o swoje czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo, mierząc swoje siły z Zagłębiem Sosnowiec. Przed tym starciem na konferencji prasowej, która odbyła się w Loży Prezydenckiej na stadionie im. Henryka Reymana, z przedstawicielami mediów spotkał się Maciej Stolarczyk.

Sytuacja kadrowa Wisły przed Zagłębiem Sosnowiec bez zmian

– Zagłębie Sosnowiec jest zespołem zdeterminowanym, który był skazywany na pożarcie, ale w ostatnim czasie wszedł na zwycięską ścieżkę – mówił trener Wisły na konferencji prasowej.

Rafał Pietrzak po starciu z Legią Warszawa ogłosił bez owijania w bawełnę, że wizytówką „Białej Gwiazdy” jest ofensywny styl gry. Tymczasem dzisiaj w tej sprawie głos zabrał opiekun krakowian, przekonując, że taka postawa jest możliwa tylko dzięki ciężkiej pracy.

– Kluczem do poprawy widocznej w formacji ofensywnej jest wyłącznie ciężka praca. Trzeba było przepracować pewien okres, by móc zobaczyć efekty – rzekł Stolarczyk.

Szkoleniowiec teamu z Grodu Kraka odniósł się również do mocnych stron najbliższego przeciwnika. – Na co można zwrócić uwagę w aspekcie sportowym, jeśli chodzi o rywala? Wraca Sanogo, Pawłowski jest graczem, który decyduje o sile ofensywnej zespołu. Zdajemy sobie sprawę, dlaczego Zagłębie wygrywało, ale my mamy swoje argumenty – skwitował opiekun Wisły.