W sobotnie popołudnie piłkarze krakowskiej Wisły w meczu czwartej kolejki PKO Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Szkoleniowiec „Białej Gwiazdy” wróci zatem na teren swojego byłego pracodawcy.

Pogoń Szczecin vs Wisła Kraków. Zapowiedź, typy, kursy

– To będzie spotkanie z drużyną usposobioną ofensywnie i dobrze zorganizowaną, która zanotowała bardzo dobry start, zdobywając 7 punktów. Chociaż wiadomo, że także i tam są absencje – mówił Maciej Stolarczyk cytowany przez Wisla.krakow.pl.

– Strata Drygasa, kluczowego zawodnika, jest na pewno odczuwalna, ale ten zespół został dobrze wzmocniony i potrafi sobie radzić w takich sytuacjach. Spodziewamy się trudnego pojedynku, ale podobnie jak we wcześniejszych meczach, interesuje nas zwycięstwo. Znamy dobre oraz słabe strony rywala i chcemy je wykorzystać – dodał opiekun krakowian.

W trakcie czwartkowej konferencji prasowej Stolarczyk nie ukrywał, że bój z „Dumą Pomorza” będzie miał dla niego wyjątkowe znaczenie.

– Zawsze takim wizytom towarzyszą pewne emocje, bo jest to znajome miejsce, ale to, co dla mnie kluczowe to cele, jakie sobie wyznaczyliśmy i sposób na grę. Na tym się koncentruję. Zdaję sobie sprawę z wartości trenera, rywala, ale my mamy swoją siłę i potencjał, który będziemy musieli wykorzystać w  tym spotkaniu – skwitował Stolarczyk.

Przypomnijmy, że pierwszy gwizdek sobotniego boju zaplanowany jest na godzinę 15:00. Transmisja ze spotkanie będzie dostępna na antenach nSport+, Canal+ Sport 3 i na Canal+ Sport Online.