Bardzo interesująco zapowiada się dzisiejsza potyczka Wisły Kraków z Legią Warszawa, gdzie „Biała Gwiazda” powalczy o swoje trzeci rzędu ligowe zwycięstwo. Przed tym starciem między innymi na temat przygotowań do boju z aktualnymi mistrzami Polski wypowiedział się trener wiślaków.

Do kadry meczowej wracają Brożek i Boguski [sytuacja kadrowa]

Przypomnijmy, że przed przerwą na spotkania reprezentacyjne przedstawiciele 13-krotnych mistrzów Polski w pokonanym polu pozostawili Cracovię, a wcześniej Wisła rozgromiła kielecką Koronę.

– Po derbach mieliśmy dwa tygodnie przerwy. Pierwszą część tego okresu poświęciliśmy na regenerację i wyleczenie drobnych urazów. Druga połowa mikro cyklu, to już przygotowanie do meczu z Legią – rzekł Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę klubu z Grodu Kraka.

– Chcemy po raz kolejny dać naszym kibicom wiele radości swoją grą. Wsparcie, które otrzymujemy z trybun jest nieocenione i pomaga wspiąć się na szczyt naszych umiejętności. Za to chcemy podziękować fanom i znów wygrać! – dodał opiekun „Białej Gwiazdy”.

Legia w ostatnich trzech meczach w ramach Lotto Ekstraklasy zainkasowała dziewięć punktów, co sprawia, że przed Wisłą trudne zadanie. – Jesteśmy przygotowani na wszelkie ewentualności, jeśli chodzi o ustawienie i skład Legii. Wiele osób krytykuje ten zespół za słabszą grę, może nie tak efektowną, jak wcześniej, ale to ciągle drużyna mocna, która punktuje regularnie i pnie się w górę – podkreślił Stolarczyk.

– Nie wolno nam o tym zapomnieć. Musimy mieć to na uwadze, ale przede wszystkim skupić się na naszej grze oraz tym, jak sprawić, by trzy punkty zostały w Krakowie – uzupełnił trener Wisły.