W drugim sobotnim spotkaniu w ramach 25. kolejki polskiej ekstraklasy krakowska Wisła w delegacji zmierzy się z Koroną Kielce. Maciej Stolarczyk w trakcie konferencji prasowej powiedział między innymi, że team Gino Lettieriego jest nieobliczalny.

Wisła bez trzech zawodników z Koroną [sytuacja kadrowa]

– Korona prezentuje się naprawdę dobrze. Otrzymali ostatnio zimny przyrznic w postaci porażki z Zagłębiem, ale taka już jest nasza liga – mówił trener krakowskiej Wisły w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej.

– Kielczanie to dla mnie zespół nieobliczalny. Zawsze przed sezonem mówi się, że są kandydatem do spadku, a później zabierają punkty najlepszym – uzupełnił były dyrektor sportowy Pogoni Szczecin.

W ostatnim boju ligowym w szeregach krakowian okazję do gry otrzymał między innymi Vukan Savicević. Szkoleniowiec „Białej Gwiazdy” nie ukrywał, że był pod wrażeniem występu 25-latka. – Wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się w ostatnim meczu wyraźnie wnieśli coś do gry drużyny. Na to zawsze liczę, wprowadzając piłkarzy na boisko i tak samo mam nadzieję będzie jutro – zaznaczył Stolarczyk.

Niedawno szeregi ekipy z Grodu Kraka zasilił napastnik pozyskany z Ruchu Chorzów. Stolarczyk przekonywał, że zawodnik będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na bój z kielczanami. – Artur Balicki pracuje z nami od tygodnia i jest brany pod uwagę jeśli chodzi o skład na jutro – przekonywał opiekun drużyny z Miasta Królów.

Stolarczyk dał też jasno do zrozumienia wszystkim, że w boju z Koroną raczej nie dojdzie do zmiany między słupkami bramki. – Jestem spokojny o dyspozycję Marko Kolara. Tak samo jak o obsadę bramki, w której nie zamierzam w tej chwili nic zmieniać – powiedział trener Wisły.